Share Week 2020 – moje polecenia!

Jest całe mnóstwo blogerów, których chciałabym wyróżnić, bo ich działania w sieci albo robią na mnie niesamowite wrażenie, albo ich wiedza mnie zachwyca. Tak, to na blogach najczęściej szukam informacji o produktach, które mam ochotę kupić, ale przede wszystkim wiedzy. To z blogów uczę się jak zarządzać czasem, jak oszczędzać, co czytać i jakie kursy są warte uwagi. Mnóstwo wiedzy w ten sposób można zyskać całkowicie za darmo.

Problem jest tylko jeden, blogów jest tak wiele, że często te naprawdę dobre ciężko odkryć w odmętach internetu. Szczególnie, że trzeba uczciwie przyznać, że w sieci jest mnóstwo filmów, zdjęć, tekstów, które NICZEGO nie wnoszą. Zjadają za to czas… Ale dziś nie o takich treściach chcę wspomnieć.

Nadszedł ShareWeek 2020. Trzeba zebrać linki w jedno miejsce. W zeszłym roku już polecałam Wam blogi, na które zaglądam, w tym również chcę o kilku wspomnieć. Jeśli jesteś blogerem nominuj też kogoś, do kogo regularnie zaglądasz, spraw mu tę przyjemność w tym trudnym czasie.

MOJE NA WIERZCHU

Beaty blog dopiero poznaję, najchętniej obserwuję ją na story na Instagramie, tam codziennie jak z rękawa sypie dobrymi radami. To nic, że sporo z tego wiedziałam wcześniej, ale dopiero dzięki niej zaczęłam wprowadzać to w życie! A to już jest moc… Zresztą od Beaty emanuje nie tylko wiedza, ale też ogromny optymizm i ciepło. A tego chyba najbardziej nam potrzeba – szczególnie w tej trudnej sytuacji jaką jest epidemia. Planowanie dnia, tygodnia, posiłków, zakupów, ale też sposoby na oszczędzanie, a przede wszystkim mamowe porady – to wszystko na blogu Moje na wierzchu.

ZIELONA LENKA

Do Marleny też trafiłam dość niedawno i również na Instagramie. Chyba nawet to Beata mnie tam przekierowała 😉 Tutaj dotarłam szukając porad finansowych. To w sumie takie moje hobby, bo finansowo uważam, że całkiem nieźle sobie radzę. Ale to nie powód, żeby przestać poszukiwać nowych informacji. Ciągle mi mało, bez przerwy wyszukuje nowe miejsca i chłonę wiedzę… Tutaj jest jej sporo, nie tylko na blogu, na Insta też, szczególnie na stories, gdzie autorka często pozwala wypowiedzieć się swoim obserwatorom, albo odpowiada na ich pytania. Znacie Zieloną Lenkę?

ROZSĄDNY MINIMALIZM

Autorka bloga Rozsądny minimalizm organizuje wyzwanie #1000rzeczymniejw2020 i ja do niego dołączyłam i ogarniam swoją przestrzeń i idzie mi naprawdę coraz lepiej. Każdego dnia małymi krokami zmierzam do celu. Jest niesamowitym motywatorem, bo każdego dnia chwali uczestników wyzwania na swoim Instastory. To niewątpliwie daje kopa do działania. A jej blog zawiera coraz więcej cennych wskazówek!

AGA RECENZUJE

Kosmetyki to dla mnie wielka zagadka. No co u dużo gadać, nie umiem się malować, nie wiem, na co warto zwrócić uwagę, co jest must have a co jest bublem. Blogów urodowych jest sporo, ale Agę miałam okazję jakiś czas temu poznać osobiście. Dzięki temu wiem, że mogę jej zaufać i temu co poleca u siebie. Zajrzyjcie na blog Aga recenzuje.

  ZAKĄTEK CZYTELNICZY

Malwina jest moim zdaniem najbardziej konkretną recenzentką jaką znam, szczególnie jeśli chodzi o kryminały. Uwielbiam zagadki kryminalne, ale gdy mój zapas się kończy zawsze najpierw zaglądam do niej. Mam to szczęście, że podczas pierwszego organizowanego przeze mnie Blog Book Meeting poznałyśmy się osobiście. Niedługo stukną nam trzy lata znajomości, która ewoluuje i na każdym kroku zmienia odrobinę swój zakres. Już nie tylko razem czytamy, ale także piszemy 😉 ups, i się wydało, więc teraz nie możemy się wycofać z tej drogi. Za Malwinę na każdej płaszczyźnie trzymam mocno kciuki. Czekam ciągle na książkę, co do której będziemy miały odmienne zdanie, żeby publicznie powalczyć na argumenty! Byliście już na blogu Zakątek czytelniczy?

KREATYWA, czyli Klaudyna Maciąg

Klaudynę Maciąg poznałam dzięki Malwinie. Też przy okazji Blog Book Meeting (to jednak jest wydarzenie, które ma moc w moim życiu!). Miałam całe mnóstwo pytań, niestety nie wszystkie udało mi się zadać, więc molestuję Klaudynę wirtualnie. Zaczęłam od przeczytania jej bloga, potem wysłuchałam podcastów, a aktualnie czekam na jej ebook, bo niedługo premiera książki o transkrypcjach. I ja już wiem, że będzie świetna, bo udało mi się wziąć udział w webinarze, a aktualnie rzucam okiem na wstępną wersję ebooka. Jest na co czekać! Jej blog to skarbnica wiedzy na wiele tematów, przede wszystkim zarabiania na pisaniu, ale również rozwoju, a jej newsletter co tydzień sprawia, że z nową energią wchodzę w dzień!

POPIELARZ EWA

Od Klaudyny dotarłam szybciutko do Ewy, a potem natychmiast okazało się, że Ewa planuje kurs korekty tekstu. W życiu zawsze dzieje się wszystko po coś. Moje marzenie właśnie się spełnia, a przynajmniej próbuje się spełniać, bo epidemia lekko mi to utrudnia, bo dzieci nie ma komu sprzedać. Niemniej jednak u Ewy na blogu można znaleźć całe mnóstwo genialnych porad językowych, wskazówek, informacji. A przy okazji kobieta ma anielską cierpliwość, co mocno odczuwają jej kursanci, bo nie dość, że jest niemal na każde kliknięcie to jeszcze nieustannie bije od niej pozytywna energia. No i okazuje się, że każdy z nas ma jakąś książkę w domu, która przez ręce Ewy przeszła 😊 Jeśli więc masz ochotę pobawić się językiem polskim, piszesz, chcesz pisać, chcesz poprawiać, albo łakniesz ciekawostek to prędziutko klikaj do Ewa Popielarz.

OPOWIEMCI

O książkach można poczytać także u Beaty na blogu Opowiemci. Ale myślę, że największą jej zasługą by znaleźć się wśród docenionych blogerów jest jej ranking. To ona pod koniec 2019 roku zorganizowała Ranking Opowiemci, który doceniał twórców związanych z czytelnictwem. Po pierwsze: to odważny krok. Po drugie: to chyba pierwsze takie zestawienie nie tylko blogerów, youtuberów i instagramerów, ale też debiutantów, wydawnictwa, magazyny i portale. Myślę, że pomysły, kreatywność i konsekwencja w dążeniu do celu to cechy, które należy nagradzać!

Oczywiście ta lista na pewno nie jest kompletna, bo blogów czytam o wiele więcej, kolejność też nie ma większego znaczenia. Jest losowa.

Na Share Week można zgłosić trzy blogi. Ale tutaj mogę sobie wyróżniać ile chcę… Wy też możecie. Spraw komuś przyjemność i napisz o swoich faworytach na blogu. Przez formularz Share Week 2020 na stronie Andrzeja Tucholskiego można zgłosić TRZY blogi, do czego gorąco Cię zachęcam. Masz czas do 19 kwietnia, więc jeszcze chwilę.

Moja trójka na Share Week 2020 to dziewczyny, które najpierw zachwyciły mnie swoimi działaniami w sieci, a potem miałam okazję poznać je osobiście. Wszystkie oczywiście związane z literaturą, bo to najbliższa mojemu sercu dziedzina…
Malwina z bloga Zakątek czytelniczy
Beata z bloga Opowiemci
Klaudyna z bloga Kreatywa

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.