Naprawdę jaka jestem…? O teście PERSO.IN

perso.in
perso.in

Ostatnio postanowiłam zająć się sobą. Ot tak, zostać egoistką, a nie tylko ciągle mamą, panią domu i żoną. Jestem ważna. Stąd kurs korekty tekstu, codzienne podcasty na przeróżne rozwijające tematy, ekursy i warsztaty online. Co prawda sytuacja na świecie, a w konsekwencji rodzina na głowie przez całą dobę, ale się nie poddaję! I ciągle tylko wszędzie słyszę, że ktoś ma takie a takie predyspozycje… a ja, co ja mam?

Postanowiłam skorzystać z testu na stronie PERSO.IN – nie czytałam wcześniej nic na jego temat, na temat wyników, ani jak test wygląda. Uznałam, że chcę do testu podejść z czystym umysłem nie nastawiając się na nic. I tak zrobiłam. Co prawda łatwo nie było, bo niby to tylko 20 minut, a jednak przy maluchach i uziemieniu w domu był problem. Ale w końcu uznałam, że kiedy jeśli nie teraz?

Jesteśmy teraz zamknięci w domu, mamy czas na siedem sezonów nowego serialu, na filmy do rana, na posprzątanie kątów, do których od lat nikt nie zaglądał. A skoro na to mamy czas i ochotę zróbmy coś dla siebie!

Od razu powiem, że usiadłam w ciszy i spokoju i wypełnienie testu nie zajęło nawet 20 minut, więc spokojnie zrobisz to pijąc kawę 😉 Wystarczy na podane stwierdzenia dopasować odpowiedź w skali od 1 do 5. Nie raz już taki test na pewno każdy wypełniał.

O samym teście nie ma co opowiadać, ale najfajniejsza opcja dopiero przed nami. Bo wynik tego testu dostajemy na maila w formie PDF, ale mamy również możliwość umówić się na godziną sesję, podczas której wyniki zostaną omówione. I ja z tej opcji skorzystałam.

Co mi dał test PERSO.IN?

Wiesz, jakie są Twoje mocne strony? Pewnie dwie wymienisz, a gdy poproszę o dziesięć? Będzie trudniej, a może to już niewykonalne? A teraz wyobraź sobie, że masz stanąć przed ludźmi i wymienić te cechy? Kiepsko… No właśnie, niby wiem, jakie są moje atuty, ale jednak jak ktoś powie o tym głośno to brzmi to inaczej. Jest też tak, że część swoich atutów uznawałam za wady, a przecież nimi nie są! Wiadomo, że we wszystkim trzeba znać umiar, ale jednak dobrze na pewne rzeczy spojrzeć pod różnymi kątami. Ten test mi na to pozwolił. Rozmowa z drugą osobą na temat wyników też sporo mi dała. Takie przegadanie tematu potrafi uspokoić, a nawet dodać pewności siebie.

Dzięki temu wiem, że idę dobra drogą. Wiem, że sporo moich wyborów było słusznych, a nad innymi rzeczami już od pewnego czasu pracuję. Niby wszystko to wiedziałam podświadomie, ale to coś innego niż potwierdzenie dzięki dogłębnej analizie moich odpowiedzi na pytania.

Jak sobie radzę ze stresem? Jak funkcjonuję z innymi ludźmi? Czy wolę decydować, czy być bierna? Jak radzę sobie ze współpracą i z dużymi projektami? Czy realizuję swoje cele, czy jedynie marzę o ich spełnianiu? A do tego zawsze kilka rad, kilka słów do przemyślenia.

Ten test, a właściwie jego wyniki pozwoliły mi wiele rzeczy sobie poukładać, rozjaśniły mi wiele spraw, nawet wytłumaczyły mechanizm takich a nie innych zachowań. Na pewno mi się przyda to wszystko, czego się dowiedziałam podczas rozmowy, a w razie czego zawsze mogę zerknąć do pliku, gdzie zebrane są wszystkie podsumowania.

Dla kogo jest test PERSO.IN?

Dla Ciebie. Nie ma znaczenia, czy marzysz o firmie, czy ją masz, czy po prostu szukasz własnej drogi? Chcesz coś zmienić w sowim życiu? A może chcesz po prostu dowiedzieć się czegoś o sobie? Myślę, że to też idealne narzędzie dla firm, fajnie tak sprawdzić, jacy są pracownicy, jakie mają mocne strony i UMIEJĘTNIE JE WYKORZYSTAĆ!

Na stronie można wypełnić test bezpłatnie, jednak dostaniecie wynik dotyczący jedynie części o natężeniu ekstrawersji. Myślę, że to da Wam jasny obraz tego, jak taki test wygląda i jakie są jego wyniki.
BEZPŁATNY TEST
Pojawia się tam tez opcja dla osób dorosłych oraz dla młodzieży w wieku 14-18 lat. Być może masz dziecko w tym wieku? Przed nim wiele życiowych wyborów, może warto w ten sposób pomóc mu odkryć najlepszą drogę dla siebie?

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.