Ślubne wariacje – czy warto szaleć…?

ślubne

Ślubne szaleństwo nadal mnie dotyczy, choć od mojego ślubu minęło niemal 6 lat. W tym roku czekają mnie dwa wesela. Przyglądam się uważnie przygotowaniom i z ulgą myślę, że ja to wariactwo mam już za sobą. Choć u mnie sytuacja życiowa sprawiła, że spora część obowiązków spadła na mojego męża. Dziś po prawie sześciu latach mam takie poczucie, że wszystko zrobiłabym inaczej…

Godziny przymierzania sukien ślubnych w kolejnych salonach i poszukiwania tej idealnej. Idealnej czyli jakiej? Czy Wy wiecie, jak dobrać odpowiednio suknię ślubną? Ja nie wiedziałam, więc początkowo działałam po omacku. Pewna byłam tylko tego, że ma być biała i nie może być wąska. Bez zbędnych ozdób. Wtedy to wiedziałam i dziś też tak sądzę. A jednak wybór byłby zupełnie inny! Dziś, z perspektywy czasu, nie wiem, czemu tak bardzo się tym przejmowałam, każdą koronką przy dekolcie i każdym koralikiem w talii… Mimo wszystko nadal uwielbiam oglądać wzory sukien ślubnych.

Nie zrozumcie mnie źle, uważam, że to był piękny dzień i z tej atmosfery nie zmieniłabym niczego! Ale wiele drobiazgów spędzało mi sen z powiek, a chyba niepotrzebnie!

Na pewno dobrym wyborem były buty. Pomimo głośnych sprzeciwów teściowej nie były białe. Wysokie szpilki w kolorze nude to był strzał w dziesiątkę. Nie wyobrażałam sobie wydać kilku stówek na białe ślubne buty, których więcej bym nie założyła. A w szpilkach obskoczyłam jeszcze niejedno wesele i kilka mniejszych i większych imprez.

Paznokcie. Jak to jest, że wystarczą pięknie zrobione pazurki i kobieta czuje się o wiele lepiej w swojej skórze? To działa nie tylko podczas ślubu. U mnie był klasyczny french z jakąś błyskotką na jednym paznokciu. Dziś może miałabym więcej odwagi i wybrała jakiś fajne zdobienia ślubne paznokci! Szczególnie, że coraz częściej trafiam na prawdziwe dzieła sztuki… Choć nadal wybrałabym raczej klasycznie, bo uważam, że ślubne chwile powinny w jakimś stopniu zachować kolory bieli. Jednak oczywiście najistotniejsze jest to w czym dobrze czuje się panna młoda.

Czy ten Wielki Dzień jest jeszcze przed Wami? Czy te ślubne wariacje sprawiają, że gorzej śpicie nocami? Ile jeszcze trudnych decyzji przed Wami? I czy naprawdę są tak istotne?

http://medicot.pl/zdobienia-slubne-paznokci-jakie-paznokcie-na-slub/
http://medicot.pl/wzory-sukien-slubnych-wyjatkowe-suknie-slubne/

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.