Siostra – Louise Jensen

Ja wiem, że na Poligonie najbardziej popularna zasada to „Czytam, bo polskie”. I też ją wyznają, ale… Ale czasami trafia się taka pozycja, że piszę do Kaśki, że musi, no po prostu musi ją przeczytać! A że kilka książek poleciłam i Wam to i o tej Wam coś powiem.

Chcecie krótko? Książka jest mega! Bestsellerowy brytyjski thriller – obietnica na okładce jest.

O czym mówię? O książce Louise Jensen „Siostra”.

Grace poznajemy, gdy jest dorosłą kobietą mająca dom, swojego mężczyznę – Dana, kota i wychodzi z dołka po stracie przyjaciółki. Z tą przyjaciółką to jest osobna historia. Dość skomplikowana. Dziewczyny przyjaźnią się od dziecka. Przyjaźni się z nimi też Dan. Oooo, trójkąt! – pomyślicie. Trójkąty tam może i znajdziecie, ale jakie!

W życiu Grace i Dana pojawi się tajemnicza Anna. Zdobywa serce naszej bohaterki, pozwala jej „wygadać” się o swoim cierpieniu po stracie przyjaciółki Charlie. Gdzie tu thriller? – pewnie się zastanawiacie. Otóż jest. Jest to taki thriller z zaskoczenia. Bo mamy tam tajemnicza śmierć (niejedną!), anonimowe pogróżki, zaginięcie, zdrady, próby otrucia… A wszystko podane w taki sposób, że już Wam się wydaje, że wiecie, a jednak nie wiecie nic. I nawet kiedy wasz umysł czuje, co się święci na koniec… Wszystko się wyjaśnia, a właściwie wywraca do góry nogami…

 

Tyle od Ewy… zainteresowała Was? Bo mnie bardzo i chyba rzeczywiście na chwilę odłożę polskich autorów i sięgnę po tę książkę… może nawet znajdę na Legimi to nie będę musiała zbyt dużo czasu tracić na poszukiwania… A Wy, macie ochotę poznać tę historię? 

W ogóle czytacie raczej polskich czy zagranicznych autorów? Bo w sumie tego najbardziej jestem ciekawa! Dajcie znać w komentarzach!

[buybox-widget category=”book” name=”Siostra” info=”Louise Jensen”]

Może Ci się również spodoba