To co zakazane – Tabitha Suzuma

To co zakazane

 Jeżeli macie dość czytania o słodkiej miłości, o przystojnym bogaczu i naiwnej dziewczynie sprawdźcie „To, co zakazane”. Tabitha Suzuma stworzyła książkę, której część czytelników nie przeczyta ze względu na temat.

O czym jest książka?

Możesz zamknąć oczy, by nie widzieć tego, czego nie chcesz widzieć; nie możesz jednak zamknąć serca, by nie czuć tego, czego nie chcesz czuć

Jak myślicie, o czym tu mowa? Główni bohaterowie to Lochan i Maya -rodzeństwo, które musiało bardzo szybko dorosnąć. Ojciec opuścił ich jakiś czas temu, matka odpalająca jednego papierosa od drugiego, nie stroniąca od alkoholu i mężczyzn. A na głowie Lochana i Mayi trójka młodszego rodzeństwa… Maya i Lochan nie mieli wyboru. Musieli szybko przejąć domowe obowiązki oraz role rodziców dla młodszego rodzeństwa – przeuroczej, najsłodszej pięciolatki w historii świata Willy, ośmioletniego wulkanu energii Tiffina oraz wchodzącego w fazę zbuntowanego nastolatka trzynastoletniego Kita. Przyznajcie sami, że nie jest ciekawie…

A co jeśli dodamy do tego chorobliwie nieśmiałego chłopaka i piękną dziewczynę… Tych dwoje zawsze było dla siebie kimś więcej niż rodzeństwem. Byli prawdziwymi przyjaciółmi. Jednak z czasem ta przyjaźń zaczęła przeradzać się w coś więcej. Z początku próbują znaleźć sposoby, by to zakończyć to „coś” zanim jeszcze się zacznie… Ale jak długo można się okłamywać? Jak długo rozum będzie wygrywał z sercem?

„Żadne prawo nie zabrania uczuć. Między nami może być tak głęboka miłość, jakiej tylko chcemy. Nikt, Mayu, nikt nam tego nie odbierze.” – czy na pewno?

***

Jeśli od razu macie zamiar oceniać, skreślać tych dwoje to nie czytajcie książki. Jeśli chcecie spróbować podjąć ten trudny temat, spróbujecie ZROZUMIEĆ – to pozycja dla Was! To książka, która pokaże, co może zrodzić się z poczucia samotności, strachu. To książka, o której długo nie zapomnicie! I długo będziecie się nad nią zastanawiać. Kilka razy musiałam odłożyć „To, co zakazane”, dać sobie czas na poukładanie w głowie wszystkiego. Na chwilę odpoczynku. Może na zdystansowanie się…
Autorka w świetny sposób pokazuje nam jak wielką rolę w życiu młodych ludzi odgrywa społeczeństwo.
Muszę dodać, że książka, choć należąca raczej do smutnych, ma swoje drobne „promyczki” – do takich należy na pewno rodzeństwo, które da się polubić.
„To, co zakazane” to książka kontrowersyjna, poruszająca tematy tabu – bo przecież niewiele jest książek mówiących o kazirodztwie. Niewiele książek porusza temat tak trudnej, nieakceptowanej i nielegalnej miłości.
Książkę na rynek wypuściło wydawnictwo Młodzieżówka. Mimo że zakwalifikowana jest dla młodzieży myślę, że dorośli również (a może nawet przede wszystkim) będą chętnie po nią sięgać. A z pewnością spodoba się miłośnikom serii „Kwiaty na poddaszu”!

A jeśli szukacie innych książek to może tutaj coś znajdziecie:

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.