W oceanie. Na farmie. W arktyce. – ODKRYJ PRZYRODĘ

Dziś o trzech książeczkach dla dzieci najmłodszych. Akademia Mądrego Dziecka już nie raz gościła na Poligonie i na pewno jeszcze powróci, bo to książki idealne. Przyznam, że nawet mnie zaskakują bardzo często. Tym razem mają okienko, a w nim folia z nadrukiem. Dzięki temu obrazek jest trójwymiarowy!

W Arktyce. Akademia mądrego dziecka. Odkryj przyrodę - Kimberly Faria, Robyn Newton, Amy OliverNie będę dzielić tego opisu na trzy tytuły, bo wszystkie są stworzone według jednego klucza. Natomiast o samym pomyśle i budowie książeczki muszę napisać koniecznie!

Na farmie. Akademia mądrego dziecka. Odkryj przyrodę - Kimberly Faria, Robyn Newton, Amy Oliver

Na okładce wycięte jest koło, w środku już zazwyczaj „okienko” jest większe. Po lewej stronie u góry mamy dużymi wytłuszczonymi literami jedno zdanie wprowadzające w temat. Poniżej mniejszymi literami dosłownie dwa trzy zdania, które dziecko czegoś uczą. Natomiast po prawej u góry w kółeczku wyróżnionym kolorem mamy pytanie – dziecko musi znaleźć jakieś zwierzątko. No i najważniejsze, na każdej stronie jest mnóstwo zwierzaków, które są podpisane.

W oceanie. Akademia mądrego dziecka. Odkryj przyrodę - Kimberly Faria, Robyn Newton, Amy Oliver

Książka idealna dla najmłodszych, bo te okienka interesują, dziecko dotyka, zagląda i bawi się tym. Mówiące dziecko może już opowiadać, co widzi, tworzyć historie, albo słuchać, co czyta rodzic. Natomiast mój pięcioletni syn uczy się kolejnych nazw zwierząt, a nawet przerysowuje je!


A tutaj macie bezpośredni link do książeczek <klik>
A poniżej inne książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka. Wystarczy kliknąć w okładkę.

    

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.