Wieczór gwiazdkowy na placu budowy

wieczór gwiazdkowy na placu budowy
wieczór gwiazdkowy na placu budowy

„Wieczór gwiazdkowy na placu budowy” to kolejna propozycja Naszej Księgarni. Jest to książka w twardej oprawie, oczywiście cudownie ilustrowana! Myślę, że każdy chłopiec się ucieszy… mój siostrzeniec skakał z radości, bo jest fanem wszelkich maszyn budowlanych. Szczególnie tych, których ja nie potrafię nazwać!

Na każdej stronie znajdziemy jedno, dwa zdania tekstu, więc jest go bardzo niewiele. Zazwyczaj jest to czarny druk, ale trafiają się też białe litery – zawsze są wtedy na granatowym tle więc spokojnie je przeczytacie. Dla mnie to ważne, bo często czytamy wieczorami przed snem.

Ilustracje są proste i piękne. Spodobają się nie tylko rodzicom, ale przede wszystkim dzieciom. Dla chłopca, który zna się na pojazdach na pewno dodatkową atrakcją będzie nazywanie tych wszystkich spychaczy, koparek i tego wszystkiego, czego ja nie rozpoznaje. Sama się uczę ciągle dzięki książeczkom dla dzieci!
Książeczka napisana jest wierszem, co jest chyba dodatkową atrakcją. Opowiada nie tylko o pracy maszyn, ale także prezentach jakie znajdują po pracowitym dniu.
Ilustracje jakie znajdują się w książce możecie zobaczyć na stronie wydawnictwa Nasza Księgarnia klikając w nazwę.

Okazuje się, że to nie pierwsza taka książeczka, bo pojawił się już tytuł „Snów kolorowych, placu budowy”. W sumie znalazłam ją przez przypadek i to tylko dlatego, że ma niemal bliźniaczo podobną okładkę.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.