Zamiast kwiatów i czekoladek – kreatywne pomysły na prezenty z okazji Dnia Kobiet

dzień kobiet
dzień kobiet

Dzień Kobiet obchodzony jest na świecie 8 marca od ponad stu lat. W Polsce budzi pejoratywne skojarzenia w związku z osobliwym jego obchodzeniem w czasach PRL, kiedy kobiety otrzymywały w swoich zakładach „przydziałowe” tulipany i rajstopy, niekoniecznie w swoim rozmiarze. Dziś podejmuje się próby ponownego „uczłowieczenia” tego sympatycznego święta. Jakie mogą być niebanalne prezenty na tę okazję?

Bez praktycznych stereotypów

W poszukiwaniu prezentu dla kobiety na jej święto, niezależnie czy to jest mama, siostra czy ukochana, nie należy celować w prezent funkcjonalny. Żadnej kobiety nie ucieszy wiaderko z mopem, zestaw nieprzywierających patelni czy kosz preparatów chemii gospodarczej. Niezbyt dobrym pomysłem jest też kupowanie prezentu według własnego gustu, jak nowa gra komputerowa czy powieść science fiction – chyba że kobieta też je lubi. 

Prezent musi być też odpowiedni do relacji, jaka łączy darczyńcę z kobietą. Bielizna erotyczna, stosowna dla partnerki, zdecydowanie nie nadaje się do wręczenia koleżance z pracy. To samo dotyczy kosmetyków, które można wręczyć jedynie paniom najbliższym, a i to po zasięgnięciu ich opinii na temat koloru lakieru do paznokci i pomadki czy zapachu perfum.

Coś świecącego

Nie musi to być błyskotka, ale np. lampka. Nie zwyczajna, biurkowa czy nocna, ale unikatowa, np. w kształcie elementów popularnej niegdyś gry komputerowej Tetris. Lampki tego typu są różnej wielkości, składają się z wielokolorowych elementów o kształcie podobnym do tych z gry. Można je dowolnie konfigurować. Lampy takie zasilane są bateryjnie bądź z sieci za pomocą przewodu USB. Kosztują od 80 do 250 zł, w zależności od wielkości i liczby elementów. Mogą świecić światłem ciągłym lub migającym ze zmianą kolorów, w zależności od wyboru opcji na przełączniku.

Lusterko w różnych wydaniach

Każda kobieta ucieszy się z takiego prezentu. Wybór jest ogromny, a opcję stanowi lusterko z szufladkami. Jest dwustronne; jedna strona powiększa trzykrotnie. Osadzone jest obrotowo, a w podstawie znajdują się dwie szufladki na drobiazgi kosmetyczne. Wysokość lusterka – 30 cm, szerokość – 17 cm, głębokość – 10 cm. Cena – 70 zł.

Inną opcją może być lusterko kieszonkowe z podświetleniem. Jest kwadratowe o boku 7 cm i wygląda jak puderniczka. Można je nosić w torebce i używać go przy różnych okazjach. Podświetlenie LED  zapewnia możliwość użytkowania tam, gdzie nie ma dobrego oświetlenia. Włącznik znajduje się z tyłu lusterka. Zasilane jest bateriami 3V, znajdującymi się w zestawie. Cena – 35 zł.

Salon piękności

Najbliższej kobiecie można zawsze sprawić przyjemność kosmetykami. Ukazująca się w sieci Tesco gazetka promocyjna w najnowszym numerze poleca kosmetyki pielęgnacyjne do włosów ProFormula. W ofercie znajdują się szampony: do włosów osłabionych, farbowanych i przeciwłupieżowy, odżywki: wzmacniająca, wygładzająca i nadająca połysk oraz lakiery: wzmacniający włosy, zwiększający ich objętość i nabłyszczający. 

Wydawana przez sieć Stokrotka gazetka poleca farby i odżywki do włosów oraz balsamy do ciała marki Joanna Naturia z rabatem do 20 proc. na wybrane kosmetyki. Oczywiście trzeba wcześniej zrobić dyskretne rozeznanie odnośnie gustu i potrzeb pani, która ma być obdarowana, aby kosmetyk nie okazał się nietrafionym prezentem.

Konwencjonalnie

Panowie miewają kłopoty z dobraniem odpowiedniego upominku dla kobiety, którą chcieliby w jakiś sposób wyróżnić, ale ich wzajemne relacje nie są jeszcze tak bliskie, aby mogli sobie pozwolić na prezent bardzo osobisty. Nie chcą jednak być banalni i występować z „oklepanym” kwiatkiem i słodyczami, aczkolwiek kwiatek nie musi być koniecznie tulipanem lub goździkiem. Może to być roślina doniczkowa, jeżeli pani takowe lubi.

Natomiast zamiast słodyczy, które jako prezent dla damy są nieco passe, można wystąpić z okazałym opakowaniem dobrej kawy.  W ostatnim numerze wydana przez sieć Netto gazetka promocyjna poleca kawę mieloną Jacobs (zieloną) w doskonałej cenie 14,79 zł za 500 g. Jest to upominek zawsze taktowny i mile widziany.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.