Magazyn LEGO – LEGO City oraz LEGO Friends

magazyn LEGO

Zdaję sobie, oczywiście, sprawę z tego, że LEGO jest bardzo popularne od lat. Nie wiedziałam natomiast, że jest aż tyle magazynów z tym fenomenem związanych. Na pierwszy ogień poszły LEGO City i LEGO Friends, choć mamy też Playmobil (ale o tym osobno). Jesteście ciekawi zawartości?

Magazyn LEGO City z dostawcą pizzy

Blue Ocean 09/2019
cena: 12,99

Dodatkiem do magazynu jest figurka dostawcy pizzy na motorze, w środku oczywiście dokładna instrukcja, jak klocki złożyć. To może głupie, ale ze wzruszeniem oglądam, jak moje dziecko samo sobie z tym radzi, bo doskonale pamiętam te czasy, kiedy potrzebował pomocy w wyszukiwaniu klocków i poprawnym łączeniu. Przekonałam się więc na tych magazynach, jak duże mam już dziecko 😉
W środku oprócz komiksu znajdziemy sporo zadań do wykonania, a najtrudniejsze dla nas okazało się znalezienie różnic na obrazkach! Serio, miałam z tym problem 🙂

Co do komiksu… dla mnie to wyższa szkoła jazdy, bo jednak dla nas logiczne jest jak czytać komiks, ale dla kilkulatka niekoniecznie. Czytaliśmy wspólnie, jeden tekst Szymon, jeden ja. Tematyka dostosowana do dziecka, ilość tekstu minimalna, a satysfakcja ogromna!
A w środku plakat! No kto nie lubi plakatów?

    

Magazyn LEGO Friends Wydanie Specjalne

Blue Ocean 01/2019
cena: 14,99

Raj dla dziewczynek! Dodatkiem jest uroczy źrebak z akcesoriami. Instrukcja złożenia klocków to pierwsze co spotykamy w magazynie. Od razu rzuca mi się w oczy, że jest to zupełnie inna szata graficzna niż dla chłopców. Jeszcze się nie oswoiłam się z tym, że może być tak jasno, przejrzyście i kolorowo.

Oprócz komiksu czeka na nas wiele zadań do wykonania, znalezienie odpowiedniej drogi, wyszukanie różnic, policzenie elementów. W środku znajdziemy plakat, a na jego odwrocie planszę do gry. Oczywiście jest to magazyn dla fanek koni, więc informacji o tych zwierzakach również jest sporo.
Czy to stereotyp, że jest też miejsce na robienie słodkości? nie wiem. Ale koniki do schrupania wyglądają pysznie i sama mam ochotę je zrobić. A na ostatniej stronie pudełko w kształcie konika do wycięcia i złożenia. Zapowiada się ciekawie!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.