Styczniowe premiery!

Nowy rok należałoby zacząć od dobrej literatury, czyż nie? Zrobiłam przegląd i jestem pod wrażeniem tego, co przygotowały dla nas wydawnictwa. Będzie się działo! Moja noworoczna lista czytelnicza już dziś jest szalenie długa. Podejrzewam, że na wszystkie książki, które wpadły mi w oko pewnie zabraknie mi czasu w styczniu, ale już się oswoiłam z myślą, że nie wszystko, co bym chciała, uda mi się przeczytać!

Najłatwiej chyba będzie poukładać to datami 😉 choć w styczniu pojawia się kilka książek bliższych memu sercu, czyli moich patronatów. Wśród nich znajdzie się „Ostatni goblin” Edgara Hryniewickiego, „Niepołomice. Zwyciescy” Edyty Świętek oraz „Niepokorna” Moniki Cieluch. To chyba niezły wynik, jak na styczeń!

premiery 10 stycznia

Edgar Hryniewicki - Ostatni goblin

OSTATNI GOBLIN – Edgar Hryniewicki

To drugi tom serii, choć na kontynuację autor kazał nam trochę czekać. Książka miała pojawić się jeszcze w grudniu 2021, ale z pewnych względów została przesunięta. Może i dobrze, w końcu dzięki temu nie utonęła w świątecznych historiach, którymi zostaliśmy zasypani pod koniec zeszłego roku.

To fantastyka, ale taki rodzaj, że nawet ja się wciągnęłam, chociaż nie jestem największą fanką. Tom pierwszy był pełen opisów, co pomogło mi zrozumieć wykreowany przez autora świat, w tym tomie było ich już nieco mniej. I było to dobre posunięcie moim zdaniem.

Mogę Was już zaprosić na recenzję opublikowaną na Poligonie. A na Instagramie możecie znaleźć jej krótszą wersję oraz reels z książką w roli głównej – tylko bądźcie łaskawi, dopiero się tego uczę.

kup książkę

premiery 12 stycznia

Ellery Lloyd - Infuencerka

INFLUENCERKA – Ellery Lloyd

Ta książka zainteresowała mnie nie tylko ze względu na temat, który oczywiście jest mi bliski, ale także dlatego, że pod tym pseudonimem kryją się dwie osoby. Kobieta i mężczyzna wspólnie stworzyli naprawdę niezły thriller.

To co ciekawe to ich przedstawienie instagramowego świata, a właściwie obdarcie go ze wszystkich tajemnic. Nie trzema mieć milionów obserwatorów by swój świat kreować w sieci na inny niż w rzeczywistości. Każdy z nas chce by ujęcie było najpiękniejsze. Ale przede wszystkim by mówiło o nas to, co chcemy, a nie to, co jest prawdą.

Książka w sposób bardzo dobitny pokazuje jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas i naszych bliskich, jeśli nieostrożnie postępujemy.

Sama lub sam odpowiedz sobie na pytanie, jak dużo o sobie mówisz w sieci? Czy nie za dużo?

Na Instagramie znajdziecie już moją recenzję tej książki: Influencerka na IG.

KUP KSIĄŻKĘ

Magda Stachula, Alicja Sinicka, Klaudia Muniak - Estrogen

ESTROGEN – Alicja Sinicka, Klaudia Muniak, Magda Stachula

Trzy autorki! W dodatku każdą z osobna znam i lubię literacko. Okładka przyciąga wzrok, kusi i zapowiada ucztę czytelniczą!

Trzy bohaterki, jeden mężczyzna. Jest bratem, narzeczonym i byłym partnerem – Michał.
To on właśnie zaginął, a wydarzenia sprzed i po zaginięciu poznajemy z perspektywy trzech bliskich mu kobiet: Michaliny, Darii i Patrycji. Każda darzy go tak silnym uczuciem, że miłość zlewa się z nienawiścią.

Nic nie wiadomo na pewno. Książka co prawda nie trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, a w każdym razie nie w takim sensie, że ciągle coś się dzieje. Ale dzięki temu spokojnemu sposobowi przedstawienia sytuacji mamy szansę poznać i polubić, bądź nie, bohaterki.

Na Instagramie zapraszam Was na krótką recenzje: Estrogen na IG
A już niedługo, mam nadzieję, będę mogła zaprosić Was także na wywiad z autorkami.

KUP KSIĄŻKĘ

Hanna Greń - Sam w dolinie

SAM W DOLINIE – Hanna Greń

Nie będę ukrywać – jestem wielką fanką książek Hani. A powrót do serii „Śmiertelne wyliczanki” bardzo mnie cieszy, szczególnie, że długo trzeba było na nią czekać!

Książkę zamówiłam jak tylko pojawiła się w przedsprzedaży i tylko czekam aż dotrze do Empiku.

Choć jest wielce prawdopodobne, że znajdę na nią czas dopiero podczas ferii szkolnych, gdy dzieci nie będą miały aż tylu zajęć.

Niemniej zapowiada się naprawdę interesujący kryminał! No i jak zwykle, jeszcze nie przeczytałam, a już czekam na kolejną zapowiedź Hani.

Książki Hanny Greń recenzowane na Poligonie – kliknij.

KUP KSIĄŻKĘ

Agnieszka Lis - Szczęściarze

SZCZĘŚCIARZE – Agnieszka Lis

Nie będę ukrywać, że dawno nie czytałam książek tej autorki, ale nie zmienia to faktu, że chętnie do nich powrócę. O ile pamiętam nasze pierwsze spotkanie to był jakiś Book Tour, w których kiedyś nałogowo brałam udział.

Uwielbiam w autorce jej zdolność wnikania w umysł i duszę człowieka i przedstawianie tego w taki sposób, że czytelnik czuje się bratnią duszą bohatera. Tym razem w grę wchodzi odrzucenie, wyobcowanie i depresja. Ale także poszukiwanie małych szczęść.

Sama byłam po wypadku w podobnym miejscu, więc mam nadzieję, że uda mi się książkę przeczytać jak najszybciej!

KUP KSIĄŻKĘ

Brak opisu.

NIEPOKORNY GRACZ – Emilia Szelest

SZYBKI I ŁATWY – Katarzyna Bester

SZEF MOJEGO SZEFA – Alicja Sinicka

To książki, które już wcześniej można było kupić w Niegrzecznym Boxie. Wtedy przegapiłam te książki, ale tym razem są moje!

Co prawda to takie krótkie historie, zaledwie opowiadania bym powiedziała, ale i tak można z nimi spędzić przyjemnie czas! Choć na upartego bez problemu uda się je wszystkie przeczytać w jeden wieczór.

Wszystkie polecam, chociaż nie będę ukrywać, że Alicję Sinicką wolę w mroczniejszej wersji. No i niewątpliwie wolałabym, żeby to były pełnowymiarowe książki, by móc w tych historiach się zanurzyć i nie mieć wrażenia, że skończyły się o wiele za szybko!

KUP CAŁĄ SERIĘ

Ada Tulińska - Ja tu jestem szefem

JA TU JESTEM SZEFEM – Ada Tulińska

To kolejna książka, którą zamierzam pochłonąć w jeden wieczór. Za to lubię romanse czy erotyki – dzieci wieczorem idą spać, a ja mogę z lampką wina wskoczyć do wanny i spędzić czas sama ze sobą.

Szefem jest on, ona jest tylko wnuczką bogatej babci – może przejąć firmę, ale aby do tego doszło musi nauczyć się nią zarządzać. To krzyżuje jego plany. Ona natomiast początkowo uważa, że firma tak czy inaczej się jej należy, ale czy na pewno?

Fajna, momentami zabawna, historia.

KUP KSIĄŻKĘ

premiery 26 stycznia

Edyta Świętek - Niepołomice. Zwycięscy

NIEPOŁOMICE. ZWYCIĘSCY – Edyta Świętek

I mój kolejny patronat! Trzeci tom serii „Niepołomice” – historia, którą śledzę już dłuższy czas z prawdziwą przyjemnością. To niestety ostatnie spotkanie z bohaterami, ale jak zwykle u Parlickich i Trzosów się dzieje! Na szczęście autorka zastosowała fajny zabieg i nieco streszcza na początku wydarzenia z poprzednich tomów. To przydatne, bo jeśli nie czyta się ich jeden po drugim to pewne rzeczy mogą łatwo umknąć.

Dokładnie tak samo jest z drzewami genealogicznymi. Nie tylko są pomocne, ale także po prostu idealnie uzupełniają tekst. To dla mnie takie smaczki, wyjście naprzeciw czytelnikowi.

Jesteśmy na przełomie XIX i XX wieku. Autorka w sposób przystępny opisuje wydarzenia historyczne, które chcąc nie chcąc są tłem życia bohaterów. A może nawet nie tłem, a życiem, wszak ma to ogromny wpływ na ich codzienność.

I choć książki historyczne nadal nie są na szczycie moich ulubionych lektur to jednak do książek Edyty Świętek wracam z prawdziwą przyjemnością.

Na recenzję zaproszę Was bliżej premiery!

KUP KSIĄŻKĘ lub CAŁĄ SAGĘ

Agata Przybyłek - Zawsze będę cię kochać

ZAWSZĘ BĘDĘ CIĘ KOCHAĆ – Agata Przybyłek

Do książek Agaty Przybyłek zawsze chętnie wracam, więc i tym razem nie mogłam przejść obojętnie obok tej historii. Szczególnie, że ma to być ostatni tom serii z domkami. Domyślam się, że będzie emocjonalnie, ale jestem przekonana, że to będzie przyjemna książka na kilka wieczorów. Na pewno po nią sięgnę i na pewno będę o niej pisać na Instagramie.

Recenzja na Instagramie – zapraszam!

Oraz na Reelsa – ciagle się tym bawię.

Monika Magoska-Suchar - Pasierbica gangstera

PASIERBICA GANGSTERA – Monika Magoska-Suchar

Dwa zwaśnione mafijne rody, nienawiść zapisana w genach i namiętność, która łamie wszelkie reguły.
Chiara wychowała się z dala od świata, wśród fanatycznie oddanych religii sióstr zakonnych. Nie zna swoich krewnych, a już na pewno nie przypuszcza, że jest jedyną żyjącą osobą, w której żyłach płynie krew dwóch zwaśnionych mafijnych rodzin sprawujących władzę na Sardynii. Już wkrótce upomni się jednak o nią przeznaczenie.
Fabio jest przyszłym donem rodu Candeloro. Przed laty ożenił się z pochodzącą z rodu Russo Dafne, by przez ten związek zapewnić pokój na wyspie. Kiedy kobieta umiera, widmo wojny między gangami staje się coraz bardziej realne. Fabio widzi tylko jedno rozwiązanie – musi odnaleźć pasierbicę i wydać ją za mąż za swojego brata. Nigdy wcześniej nie widział Chiary, ona zaś nie zna bezwzględnego świata, którego Fabio jest królem. Dzieli ich ogromna różnica wieku, łączą skomplikowane układy. Co zrobią w obliczu rodzącej się między nimi namiętności? Przeciwstawią się jej w imię zasad? A może zanim sami zniszczą kiełkujące w nich uczucie, zrobią to ich wrogowie? Czy jak zwiastowała wróżba uważanej za wiedźmę ciotki Fabia, pojawienie się na Sardynii Chiary będzie powodem upadku rodu Candeloro?

Sardynia to gorąca, zniewalająca, pełna wierzeń i przesądów nieznanych przybyszom z innych stron świata wyspa, opanowana przez mafię. Czy Fabio i Chiara zbudują tu wspólną przyszłość? A może sprawią, że urokliwą wyspę ogarnie pożoga?

KUP KSIĄŻKĘ

Monika Cieluch - Niepokorna

NIEPOKORNA – Monika Cieluch

Książka zapowiada się świetnie. Dziewczynę rzuca facet, a ona postanawia, że za rok będzie miała dziecko. Biorąc pod uwagę, że zazwyczaj ciąża trwa 9 miesięcy to nie ma zbyt wiele czasu…

No ale też nie pomyślałabym, że tatusia będzie szukać w klubie dla swingersów! Tam poznaje faceta przy którym miękną jej kolana. To o nim marzy na jawie. Bo na jawie niestety pojawia się nowy szef, z którym jakoś wcale nie tak łatwo jej się dogadać.

Na szczęście ma wsparcie w przyjaciółce, która swoją drogą jest pięknym, barwnym ptakiem 😉

Recenzja „Niepokornej” na Poligonie – zapraszam!

Wywiad z Moniką Cieluch na Poligonie – kliknij.

Okładka książki Najpiękniejszy sen Katarzyna Michalak

NAJPIĘKNIEJSZY SEN – Katarzyna Michalak

Chyba dawno już nie czytałam książki Katarzyny Michalak, więc chętnie sięgnę po tę nowość.

Szczególnie, że zazwyczaj to opowieści wzruszające, a takich nigdy zbyt wiele. W dodatku bez problemu pochłonę ją przy moich maluchach. I tak, to dla mnie spory argument.

Przyznam, że już ta okładka mnie zachwyca i rozczula. Mam poczucie, że moje dzieci tak dawno były takie malutkie.
No i ciekawa jestem jaki los zgotowała temu maleństwu autorka. Bo podejrzewam, że nie będzie zbyt łatwo i kolorowo.

Tak czy inaczej spodziewajcie się recenzji już niedługo!

Artur Górski - Przemytnik

PRZEMYTNIK – Artur Górski

O! A to książka, która wpadła mi w oko, gdy przeglądałam zapowiedzi. Niestety nie znam autora, nie umiem nawet snuć domysłów, co mnie czeka, wobec tego zostawiam tylko opis wydawniczy i mam nadzieję, że uda mi się ją przeczytać i zrecenzować!

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia człowieka zajmującego się przemytem heroiny.

Początek lat 90. – Polska przechodzi z szarości PRL do rzeczywistości, w której nic nie jest niemożliwe, i nic – przynajmniej pozornie – nie jest zabronione. „Na mieście” pojawiają się wielkie zorganizowane grupy przestępcze, do Warszawy przyjeżdżają gangsterzy ze Wschodu Europy i z Azji.

Młody bohater trafia do międzynarodowej grupy przestępczej. Swoje zadania traktuje jako przygodę i realizację młodzieńczych marzeń o podróżach. Zafascynowany kinem, wierzy, że uda mu się doświadczyć tego, co bywa udziałem jedynie bohaterów filmowych.
Gdy w końcu zostanie zatrzymany, będzie musiał słono zapłacić za swoje przygody…

KUP KSIĄŻKĘ

Czy coś Ci wpadło w oko z moich propozycji? Mam ogromną nadzieję, że na coś się skusisz!

Możesz również polubić…

10 komentarzy

 1. Adrianna pisze:

  Styczeń wyjątkowo obfitował w premiery książkowe. Z tych, które znalazły się w Twoim zestawieniu, to jedynie książka Katarzyny Michalak zagościła na mojej półce.

 2. Zuzka pisze:

  Estrogen właśnie skończyłam czytać, jest też sporo książek, na które mam oko, ale Przemytnikiem to mnie zaciekawiłaś szczerze 😀

 3. Justyna pisze:

  Bardzo dużo zróżnicowanych propozycji. Ja znalazłam wśród nich kilka dla siebie.

 4. Jestem szalenie zachłanna na wszelkie premiery książkowe, zawsze mnie cieszy, że mam tyle tytułów, w których mogę buszować i wybierać na spotkanie. 🙂

 5. O, nowa książka z serii domkowej. Muszę kupić mamie, bo bardzo je lubi. Ja się skusiłam na nowość Ady Tulińskiej.

 6. Martyna K. pisze:

  Z tego zestawienia czytałam Estrogen, który nie wywarł na mnie wielkiego wrażenia. Mam w planach książkę Agaty Przybyłek.

 7. Anna pisze:

  Czytałam „Sam w dolinie” -świetna książka 🙂 połknęłam w dwa wieczory 🙂

 8. Ja w tym miesiącu coś mało czytam;)

 9. To trio książek już jakiś czas temu wpadło mi w oko, ale wiesz jak mam z polskimi autorkami 😀

 10. Aga pisze:

  Estrogen i Sam w dolinie – te pozycje dodaję do mojej listy 👍

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.