Żona mordercy – Rachel Caine

żona mordercy

„Żona mordercy” Rachel Caine, czyli życie po zbrodni z innej perspektywy.
Można żyć z człowiekiem latami i nie znać go całkowicie? Czy można wierzyć, że tworzy się idealną rodzinę? I czy można nie wiedzieć, co dzieje się za ścianą swojego domu? Czy idealny mąż i ojciec może okazać się potworem? Po przeczytaniu książki Rachel Caine odpowiedź na wszystkie pytania jest twierdząca.


Gina Royal mieszka w pięknym domu z mężem i dwójką dzieci. Wiedzie spokojne życie matki i żony. Któregoś dnia wracając z dziećmi do domu dostrzega radiowozy policyjne i karetki na swojej ulicy. I co myśli? Że przez to może opóźnić się obiad dla męża…! Jakież jest jej zdziwienie, gdy podjeżdżając pod dom dostrzega inne auto wbite w ścianę swojego garażu. Jeszcze większe zdziwienie następuje, gdy policjanci bardzo dziwnie reagują na informacje o tym, że to jest jej dom. Dziwnie i wrogo. Gina zostaje skuta kajdankami na oczach dzieci i sąsiadów. Nie rozumie z tej sytuacji nic, dopóki prowadząca śledztwo nie zabiera jej do garażu, a tam u sufitu wisi jakaś dziwna lalka. Dość szybko orientuje się, że to nie lalka a zwłoki młodej kobiety…

Co się dzieje?

To dopiero początek horroru Giny i jej rodziny. Jej mąż, Mel zostaje aresztowany wracając z pracy. On jednak nie jest aż tak zdziwiony zaistniałą sytuacją. Mel doskonale wiedział, co kryje się w jego garażu… Ten garaż, który od kuchni dzieliła tylko ściana, od wielu lat był miejscem potwornych czynów. Mel – wzorowy mąż i ojciec dawał tam upust swoim chorobliwym fantazjom i gdy w pokojach obok spały jego dzieci i żona on okaleczał, męczył i mordował młode kobiety.
Od razu w mojej głowie pojawia się niedowierzanie – jak to możliwe, że główna bohaterka tego nie zauważyła!? Jak mogła żyć z takim potworem – spać, jeść, spędzać czas oglądając filmy, bawiąc się z dziećmi i o niczym nie wiedzieć?! Nie tylko u mnie rodzą się takie wątpliwości – Gina została oskarżona o współudział, ale po długim procesie została uniewinniona.
Jednak to nie koniec jej koszmaru. Wraz z dziećmi zostaje skazana na wieczne potępianie, ocenianie, na wieczną ucieczkę i życie w kłamstwie. Bo ludzie nie wierzą w jej niewinność. Kobieta zostaje zalewana falą internetowego hejtu. Codzienność to tak zwany Patrol Psycholi – kobieta sprawdza coraz to nowsze publikacje na temat swojego byłego męża oraz czyta coraz to nowe groźby pod adresem swoim i dzieci.
Przenosi się z miejsca na miejsce, a pomaga jej w tym tajemniczy „ktoś” – kontaktuje się z nim przez SMS, a ten tworzy dla niej kolejne tożsamości… Kim jest? Czy jest przyjacielem czy wrogiem?

***

Gina jest odrobinę irytującą bohaterką – w swojej rodzinie wprowadza ogromny rygor, wpaja dzieciom nieufność wobec innych, dom jest pełen alarmów i zabezpieczeń. Czy można to zrozumieć – pewnie tak, jeśli weżmiemy pod uwagę przeszłość rodziny oraz setki gróźb pod ich adresem, które nie kończą się, choć od procesu minęło już sporo czasu.
W spokojnym miasteczku nad jeziorem rodzina powoli zaczyna czuć się jak w domu. Gina, a właściwie Gwen Proctor, bo tak nazywa się po kolejnej zmianie tożsamości, kobieta zaczyna żyć normalnie – nawet udaje jej się zaufać komuś… Jednak i tutaj dopada ją przeszłość. W miasteczku pojawia się morderca, a w jeziorze pojawiają się zwłoki… Zbrodnie dziwnie podobne do tych dokonywanych przez Mela… Czy Gwen zostanie o coś oskarżona? Czy mężczyzna, któremu zaufała okaże się być kolejnym potworem na jej drodze?
Książka jest pełna zaskakujących momentów. Paranoja bohaterki udziela się i czytelnikowi – zastanawiałam się ciągle, gdzie czyha niebezpieczeństwo. Przestawałam ufać bohaterom. Podejrzewałam każdego co chwila…

Jaki był efekt?

Musicie przekonać się sami! Bo nic nie jest takie jak się wydaje. A Gwen przyjdzie stawić czoła temu, czego najbardziej się boi.
Książka opowiada o tym, jak wygląda życie rodziny przestępcy – o tym, jakie konsekwencje niesie za sobą proces i oskarżenie. Porusza też problem hejtu w sieci – widzimy jak wielki stanowi on problem dla naszej bohaterki.
Obserwujemy też wewnętrzną walkę Gwen – jej nieufność jest łamana, a ona zastanawia się, czy może sobie na to pozwolić. Co z tego wyniknie i czy były mąż kolejny raz zamieni życie kobiety w piekło – koniecznie sprawdźcie!

…pojawiła się już kontynuacja książki „Żona mordercy”, czyli „Mój ojciec jest mordercą”.

***

Czy wiedzieliście, że ścianki reklamowe (takie jak tu: https://www.scianki.info.pl/) mogą być tak ładne? Zazwyczaj kojarzyły mi się z takimi nachalnymi reklamami, a okazuje się, że wybór jest tak ogromny, że można stworzyć dzięki nim piękną galerię. Zresztą chyba podobną widziałam ostatnio w bibliotece. Niezwykle elegancko, a przy tym minimalistycznie i interesująco.

Możesz również polubić…

10 komentarzy

 1. Jowita pisze:

  Ta książka już za mną i muszę przyznać, że była ciekawa. Z ciekawych ostatnio przeczytanych książek polecam „Szelesy”. Intrygujący thriller, który trzyma w napięciu do ostatnich stron.

 2. Zuzanna Dudko pisze:

  Słyszałam już o tej książce i mam w planie ją sobie zamówić i przeczytać. Totalnie moje klimaty.

 3. Kamila z znaciskiem na szczescie pisze:

  Musze przyznac, że zapowiada się naprawdę bardzo intrygująca książka! Nie słyszałam o niej wcześniej!

 4. Joanna pisze:

  Kurde twój opis już mnie wciągnął, a co dopiero książka. Będę musiała koniecznie poznać.

 5. Nic jeszcze tej autorki nie czytałam, ale słyszałam o jej książkach dużo dobrego. Pewnie kiedyś się na coś skuszę.

 6. Adrianna pisze:

  Nie znam książki ani jej autorki, ale lubię od czasu do czasu sięgnąć po mocniejszy, bardzo zagmatwany kryminał.

 7. Aleksandra NS pisze:

  Książka zapowiada się bardzo ciekawie. Uwielbiam podobne klimaty i chętnie sobie takie książki zamawiam.

 8. Żaneta pisze:

  nie polubiłabym tej bohaterki a jej postać budziłaby we mnie niepokój. nie wiem czy sięgnę po tą książkę

 9. Martyna K. pisze:

  Lubię książki w których nic nie jest takie jak się wydaje. Chętnie zwrócę uwagę na tę lekturę.

 1. 26 maja 2019

  […] Powiem Wam szczerze, że nie mogłam się oderwać od książki! „Widzę Cię” to moje pierwsze spotkanie z autorką. I już wiem, że dzięki Edipresse Książki kolekcja moich ulubionych thrillerów powiększyła się o kolejną pozycję. Inny thriller, który zrobił na mnie równie duże wrażenie to „Żona mordercy”. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.