Widzę cię – Lisa Jewell

widzę cię

„Widzę Cię” autorstwa Lisy Jewell to książka, która na długo zostanie w mojej pamięci i z pewnością będą ją polecać znajomym! Atmosfera małego miasteczka, sąsiedzi mieszkający tuż obok siebie, a tak na prawdę nie znający się wzajemnie, rodzinne sekrety, które każdy chce ukryć… A to wszystko ze szkołą i młodzieżą w tle.

„Rodzinne sekrety, zakazane namiętność i niewyjaśnione morderstwo…”

Bohaterów możemy podzielić ze względu na wiek:
Joey to młoda mężatka, która mieszka z mężem Alfiem w domu swojego brata Jacka i jego żony Rebekki. Po latach nieobecności wróciła do rodzinnego miasta. Chce znaleźć własny kąt. Zupełnie niespodziewanie dla siebie spotyka mężczyznę…

Tom Fitzwilliam to mężczyzna w średnim wieku, który na osiedle Melville sprowadził się z żoną Nicolą i synem Freddiem. Tom objął posadę dyrektora lokalnej szkoły, ma za zadanie wyprowadzić ją z kłopotów. Nicola zajmuje się domem i sprawia wrażenie, że żyje po to, by uszczęśliwiać męża. Między Tomem a Joey rodzi się „coś”. Pragnienia, namiętności, obsesje… A to wszystko obserwuje między innymi pani Frances Tripp…

Obok bohaterów dorosłych równie ważne role pełnią dzieci. Uczennice szkoły Bess i Jenna oraz syn dyrektora Freddie. Chłopak ma dość specyficzne hobby. Tworzy „Kroniki Melville”.

Co połączy tych bohaterów? Morderstwo…

Będziemy poznawać dziwne zainteresowania Freddiego. Obsesje i obawy Frances Tripp, która twierdzi, że jest ofiarą spisku i ciągle ktoś ją śledzi. Zauroczenie uczennicy swoim nauczycielem i rodzący się romans 27-letniej Joey i 50-letniego Toma. Okazuje się jednak, że ten romans to wołanie o pomoc… Kogo? Czy uda się tę pomoc uzyskać? Kto jest mordercą? Dlaczego przeszłość tak bardzo miesza w głowach bohaterów?

Powiem Wam szczerze, że nie mogłam się oderwać od książki!
„Widzę Cię” to moje pierwsze spotkanie z autorką. I już wiem, że dzięki Edipresse Książki kolekcja moich ulubionych thrillerów powiększyła się o kolejną pozycję.
Inny thriller, który zrobił na mnie równie duże wrażenie to „Żona mordercy”.

I, jak zwykle, proponuję jeszcze kilka innych książek:

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.