Obawiałam się, że w marcu premier będzie nieco mniej, a tu proszę, całkiem ciekawie się ten miesiąc zapowiada. Wpadło mi w oko całkiem sporo książek, kilka z nich na pewno wpadnie w papierze, ale też na kilka z nich ostrzę sobie ząbki na Legimi.
Two dirty souls – Anna langner – 9.03
Po książki Anny Langner sięgam w ciemno. Już od debiutu jestem pod wrażeniem jej twórczości. Nie wyobrażam sobie więc, że mogłabym pominąć tę książkę!
Do każdego przebrania można się przyzwyczaić. Tylko dusza zawsze pozostaje niepokorna.
Jax i Skipper umiejętnie grają swoje role. On, syn bardzo wpływowego i bogatego człowieka, sprawia wrażenie rozpuszczonego i nazbyt pewnego siebie. Śmiało sięga po to, czego pragnie, i nie zawaha się przed niczym, by osiągnąć swoje cele. Tak widzi go otoczenie. Ale jaki naprawdę jest Jax, kiedy nikt nie patrzy?
Ona, rudowłosa chłopczyca w za dużych roboczych ubraniach, nawykła do grzebania w silnikach i trzymania się z daleka od niepotrzebnych romansów. Filigranowa Skipper Navarrez ma prawdziwy talent do mechaniki samochodowej. Może nie jest klasyczną pięknością, ale za to gra pierwsze skrzypce w warsztacie ojca. Czy naprawdę jest tak harda i nieprzystępna? A może skrywa głęboko zupełnie inną wersję siebie?
Ojciec Jaxa od dawna planuje wykupić warsztat upartego Hektora Navarreza. Kiedy tej misji podejmuje się jego przystojny syn, wiadomo, że spróbuje osiądgnąć cel poprzez którąś z czterech sióstr Navarrez. Problem w tym, że najmłodsza z nich, Skipper, od początku traktuje Jaxa wrogo i wcale nie zamierza odpuścić.
Rodzinne tajemnice, skomplikowane relacje i zaskakująco silne przyciąganie między dwojgiem pozornie zupełnie niepasujących do siebie bohaterów – to wszystko i znacznie więcej w nowej powieść Anny Langner.
Aktor – Ewelina Dobosz – 9.03
Seria Fececi do wynajęcia to tak krótkie książki, że gdy kończę czytać natychmiast mam ochotę na więcej!
Na planie filmowym był prawdziwym królem. Czy w miłości odważy się zdjąć maskę?
Natalia miała określoną wizję przyszłości – zamierzała zostać farmaceutką i prowadzić poukładane życie. Los miał jednak wobec niej zupełnie inne plany: najpierw została bezrobotną absolwentką astronomii, a potem zupełnie nieoczekiwanie otrzymała propozycję podjęcia pracy w wielkim Los Angeles. Miała zastąpić w pracy swoją ciocię, która wybierała się na długi urlop. W ten sposób Natalia trafia do rezydencji tajemniczego bogacza. Dziewczyna nie interesuje się show-businessem i nie zdaje sobie sprawy, kim jest jej nowy pracodawca.
Davida Wilsona zna cała branża filmowa. Jest sławny, przystojny, obrzydliwie bogaty, a Hollywood nie ma przed nim tajemnic. Z jakiegoś powodu od początku traktuje Natalię wyjątkowo oschle. David jest mistrzem gry aktorskiej, ale tym razem dość wyraźnie widać, że próbuje coś ukryć. Jakie są jego tajemnice i co skrywa pod maską zblazowanej i obojętnej na wszystko gwiazdy? Jak potoczy się ta skomplikowana relacja, w której gra pozorów jest równie ważna co prawdziwe uczucia?
Rodzinne sekrety. Niewolnicy wolności – Nina Majewska-Brown – 9.03
To już trzeci tom sagi Niny Majewskiej-Brown, wiec nie może jej zabraknąć na mojej półce. Jestem bardzo ciekawa dalszych losów bohaterów, których zdążyłam polubić.
Na końcu będziesz pamiętał nie słowa wrogów, lecz milczenie przyjaciół.
Gdy wojna przetacza się nad głowami Zabierzyńskich, wydaje się, że limit nieszczęść został już wyczerpany. Tymczasem niespodziewanie okazuje się, że uciekając, można wpaść w jeszcze większe kłopoty, i że zamiast rodzinie trzeba zaufać obcym.
Jaką cenę zapłaci Marysia za ukrywanie Żydówki? Czy przetrwa Powstanie Warszawskie i odnajdzie drogę do domu? Czy Wiktoria, ocalona z pogromu wołyńskiego, zatopi się w nowej miłości do synka? Czy ciężarna Zosia ucieczką uratuje życie sobie i ukochanemu Luce, który jako esesman stacjonuje w dworze w Koszutach?
Jak po wojennej traumie ułożyć sobie życie na nowo? Jak sobie zaufać i nie zatracić tego co najważniejsze – rodzinnej bliskości.
Szczęście w wielkim mieście – Katarzyna Olubińska – 9.03
Takiej właśnie lektury mi trzeba. Trzeba mi silnych kobiet, które dążą do celu. Mam ogromne nadzieje związane z tą książką i nie mogę się doczekać aż wpadnie w moje ręce. Myślę, że to będzie taka lektura na wieczór, przed snem jedna rozmowa na dobre zakończenie dnia.
„Kobiety inspirują kobiety” to zbiór intymnych rozmów Kasi Olubińskiej z kobietami, które poszły za swoimi marzeniami i wbrew przeciwnościom losu stworzyły własne biznesy. To także pełna radości, optymizmu i wzruszeń opowieść o byciu spełnioną kobietą, pełną blasku, wiary i nadziei na przyszłość.
Alpaka czułości – Joanna Szarańska – 9.03
To trzeci tom i podobno ostatni. „Wyszczekana miłość” i „Wymruczana szczęście” pochłonęłam w weekend. Myślę, że z „Alpaką czułości” będzie podobnie. Zresztą książki Joanny Szarańskiej właśnie takie są – przyjemne i chce się więcej!
Kto się czubi, ten się lubi? Przepracowany weterynarz Kamil i znana z wybuchowego charakteru barmanka Brenda poznali się podczas imprezy. To spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci, choć są zgodni, że woleliby go nie powtarzać. Niestety, kilka dni później przypadkowo trafiają do tego samego pensjonatu i w wyniku pomyłki zmuszeni są dzielić pokój oraz… łóżko. Ten urlop miał być ucieczką od problemów. Tymczasem one dopiero się zaczynają… zwłaszcza gdy w pobliżu pojawiają się rezolutne bliźnięta, lubiące łączyć ludzi w pary, oraz stały mieszkaniec pensjonatu – ciekawska alpaka o nietypowych skłonnościach. Pogodna historia o kosmatej alpace, która jednocześnie was rozczuli i rozbawi do łez, oraz o miłości, która wisi w powietrzu!
Prosta organizacja – Agnieszka Krakós-Gorący – 9.03
Jeśli jeszcze nie znasz Agnieszki to jesteś gapa! W sieci znajdziesz ją jako: Prosta organizacja. Na tę książkę czekałam jak na gwiazdkę. Serio! A kibicuję Agnieszce od momentu jak w ogóle pojawił się pomysł na książkę. Jest mistrzynią, pisała z dwójką dzieci, w ciąży, a kończyła już z trójką na pokładzie. Nie wiem, jak jej się to udało, ale jestem pod ogromnym wrażeniem! I czekam, czekam, czekam! Aż dorwę w swoje ręce, przytulę, przejrzę i zachwycę się na nowo.
To nie jest kolejny poradnik dotyczący sprzątania! Książka, którą trzymasz w ręku, pomoże ci określić przyczyny chaosu panującego w twoim domu oraz je wyeliminować. Dzięki temu zyskasz trwałe efekty swoich wysiłków, a nie tylko stos rzeczy do oddania lub sprzedania.
Agnieszka Krakós-Gorący przeprowadzi cię krok po kroku przez cały proces organizacji przestrzeni, w której żyjesz. Pokaże proste rozwiązania, które będziesz mogła dostosować do swoich możliwości czasowych i logistycznych. Dowiesz się m. in. :
Jak przestać otaczać się zbędnymi przedmiotami i zacząć kupować tylko to, co jest nam naprawdę potrzebne?
Jak uporządkować dokumenty?
Jak poradzić sobie z selekcją pamiątek i rzeczy sentymentalnych?
Jak zoptymalizować wnętrze szafy?
Jak stworzyć garderobę kapsułową?
W jaki sposób przechowywać żywność w lodówce, by wydłużyć jej przydatność do spożycia?
Jaszczurka, pawian i mądra sowa – Kate Silverton
Niezwykle prosta, a równocześnie mądra książka. Wywróciła mi do góry nogami całe życie, bo okazuje się, że moje dzieci nie są niegrzeczne tylko działają zgodnie z instynktem. I to ja muszę się nauczyć dostosowywać do sytuacji, a nie one. Porównanie dziecięcego mózgu do baobabu, który otaczają jaszczurka, pawian, a w koronie drzew powinna siedzieć mądra sowa – jest genialne. No właśnie jaszczurka i pawian działają instynktownie, emocjonalnie, a mądra sowa, która powinna otoczyć je skrzydłami i pomóc wybrać racjonalne zachowanie jeszcze najczęściej nie zadomowiła się w mózgu dziecka.
Piękna książka, którą każdy rodzic powinien przeczytać!
Nigdy nas tu nie było – Andrea Bartz
Książka opowiadająca o wakacjach dwóch przyjaciółek powinna być sielską, ewentualnie zabawną, historią. Prawda jednak jest taka, że niekoniecznie. Bowiem, co stanie się, gdy ktoś na nich zginie? Tak stało się rok temu. Tak dzieje się i dziś na ich tradycyjnym corocznym wyjeździe. Czy naprawdę ich przyjaźń jest tak „prawdziwa”, że nie mają przed sobą skrywanych tajemnic? Zapowiada się czytelnicza uczta!
„Nigdy nas tu nie było” ma zostać zekranizowane przez Netflix i wiążę z tym ogromne nadzieje!
Szczęście w wielkim mieście – Katarzyna Olubińska
Tej książki jestem niesamowicie ciekawa. To podobno 7 rozmów autorki z innymi kobietami. Zaplanuję sobie tydzień z tą książką i co wieczór będę czytać kolejną rozmowę. Domyślam się, że dla każdej z nich szczęście będzie nieco inne. Ale najbardziej interesuje mnie ich droga do szczęścia. Nie sięgam po takie książki zbyt często, ale jednak uważam, że warto spróbować.
Po trupach do celu – Alek Rogoziński
Mój patronat. Jak zwykle genialny, bo jakby inaczej. Tym razem autor zabiera nas na film 😀 A właściwie wprowadza w aktorski światek. A w takim światku wiadomo, jeden się nie lubi z drugim, inny lubi się tylko na pokaz. Duże pieniądze, wielkie role, ogromne szanse i… morderstwo. Trochę się obawiam, czy uda mi się nie pogubić wśród ogromnej ilości bohaterów – bo to chyba znak szczególny Rogozińskiego.
El diablo – Monika Czugała
Wiadomo, że obok debiutu nie jestem w stanie przejść obojętnie. Nie ma szans. W dodatku już mogę powiedzieć, że książkę przeczytałam w jeden wieczór i skończyła się tak, że ja się pytam: KIEDY KOLEJNY TOM?!?!? Naprawdę, zaczęło się zupełnie zwyczajnie, prosto, książka nie wyróżniała się niczym szczególnym, a potem jak się zaczęło to wyszedł z tego film sensacyjny! Serio!
Zemsta. Agencja Rozbitych Serc – Natasza Socha
Co prawda kolor okładki mnie raczej nie przekonuje to już opis książki jak najbardziej. Zapowiada się czytelnicza uczta. Lekka i zabawna książka, której nie mogę się już doczekać! Romans z szefem mógłby zapowiadać ognistą historię, gdyby nie to, że z jego powodu Agata wylatuje z pracy. Nie ma wykształcenia, nie ma oszczędności, ma za to kredyt na głowie! Ciekawa jestem tej agencji detektywistycznej… No i tej zemsty, jaką planuje zgotować byłemu kochankowi.
Kto jak nie ja! – Agata Przybyłek
Jest to drugi tom trzytomowej serii. Książki autorki znam dobrze, więc wiem czego się spodziewać: mile spędzonego czasu. Pomimo serii można książkę przeczytać bez znajomości poprzedniego tomu.
Trzy przyjaciółki nauczycielki wracają. Czy Asia i Elka się pogodzą? Co u Magdy i jej córki? Czy uda się małą zdiagnozować? Co spotka Elkę? I czy Joanna w końcu dowie się, kto napisał donos? Mam nadzieję, że w końcu dowiemy się tego wszystkiego!
Witajcie w hotelu Flanagans – Åsa Hellberg
Zapowiada się ciekawie. Książka o elitach w tamtych czasach – bo przenosimy się do 1949 roku, a także 1960. Dla mnie to niezwykle interesujące, tym bardziej, że bohaterka najwyraźniej przeciera szlaki. W końcu to nie czasy, gdy kobiety mogły być kim chciały. Mogły chcieć być żonami, matkami i paniami domu. A tu proszę, właścicielka hotelu!
To niewątpliwie niełatwa rola.
I choć okładka nie skradła mojego serca to mam ogromną ochotę poznać tę historię.
Raczej nie sięgnę po żadną premierę z tego zestawienia. Jakoś teraz nie mam czasu na czytanie zbyt wielu książek.
Nie planuję czytać żadnej z tych książek, bo ostatnio sięgam po zupełnie inny gatunek. Słyszałam, że ta seria z Nigrzecznych książek jest super.
Mi wpadla w oko ta ostatnia propozcyja
Może się uda mi do niej zaglądnąć
To będzie zaczytany marzec i każdy książkoholik znajdzie pozycję idealną dla siebie 🙂
Zawsze z napięciem podglądam, jakie premiery będą miały miejsce w danym miesiącu, ile i jakie przygody czytelnicze mnie czekają. 🙂
zdecydowanie tę listę wygrywają Alpaki, sama okładka jest totalnie urocza 🙂
Wiele ciekawych propozycji. Niestety, ja już mam swój stosik na ten miesiąc i tytułów do przeczytania mam aż nadto.
Aktora czytałam i był średni. Najgorszy ze wszystkich facetów do wynajęcia. Książki Ani jestem ciekawa.
Widzę kilka książek z marca, które mogą spodobać się mojej siostrze.
Mnie chwilowo mało co ciekawi w tym roku, ale Alpaka czułości jest na mojej liście.
To fakt, pojawia się wiele fajnych premier, wycofane zostały tylko te autorstwa rosyjskich pisarzy.
Propozycję od Anny Langner mam na swojej półce w Legimi i czeka na swoją kolej 🙂 Natomiast zaciekawiłaś mnie tą serią „Fececi do wynajęcia” 😉