Czy warto kupić zmywarkę?

Zmywarka? Po co? Przecież potrafię umyć kilka talerzy. Ile brudzę ja z mężem, bo dzieci przecież niewiele… Długo myślałam właśnie w ten sposób. No i miejsce, to też był problem, bo mamy tylko „aneks kuchenny” na korytarzu. Ale w końcu mąż postawił na swoim. I chwała mu za to!

Zmywarka jest moją najlepszą przyjaciółką, ulubionym sprzętem, największą wygodą! Dziwię się, że w reklamach zmywarek mówią o oszczędności wody, a nikt nie mówi o oszczędności czasu! Dziś mam wrażenie, że na zmywanie traciłam całe godziny życia! Teraz ten czas spokojnie mogę poświęcić dzieciom. A co jeszcze fajniejsze naczynia ze zmywarki wyjmuje sześciolatek i dwulatka. I przy okazji pierwsze obowiązki domowe mamy odbębnione.

Jak dbać o zmywarkę?

Skoro już ustaliliśmy, że ze zmywarką łączy mnie przyjaźń to oczywiste jest, że o nią dbam. Po pierwsze chcę by służyła mi jak najdłużej, po drugie panicznie boję się, że najnormalniej w świecie zacznie z niej śmierdzieć. W gruncie rzeczy o to całkiem łatwo, jeśli nie pamięta się o tym, że ona czyści nasze talerze, a my musimy wyczyścić ją.
1. Regularnie, co najmniej raz w tygodniu, należy czyścić filtr. Teoretycznie wystarczy opłukać go pod bieżącą wodą. W praktyce może się okazać, że przyda się specjalny produkt, który nie tylko odtłuści, ale także usunie kamień z filtra.
2. Raz w miesiącu należy włączyć pustą zmywarkę ze środkiem czyszczącym. NIE wszystko jesteśmy w stanie sami wyczyścić, a urządzenie ma wiele trudnodostępnych miejsc. Natomiast taki preparat czyszczący to koszt kilkunastu złotych.
3. Są przeróżne szkoły sugerujące używanie różnych produktów, dyskusja o wyższości tabletek nad proszkiem, a także o konieczności używania soli do zmywarki. Bez względu na to, czy wybierzesz proszek czy tabletki, które oprócz zmywania także nabłyszczają, ale także chronią zmywarkę – pamiętaj o soli! To ona zmiękcza wodę, ale także chroni przed kamieniem, czyli dba o naszą zmywarkę.

Zmywarka – czy warto kupić?

Dziś nie wyobrażam sobie życia bez zmywarki w domu. Brak sterty naczyń do umycia w zlewie, brak ociekających talerzy na wierzchu, a przede wszystkim spokój i więcej czasu dla siebie, dla męża, dla dzieci. No same plusy!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *