Cud grudniowej nocy – Magdalena Majcher

Wiadomo, że autorka zawsze porusza trudny temat, ale robi to z pewną lekkością i z ogromnym wyczuciem. A dzięki temu czytelnik nie jest przytłoczony problemami w książce, są one tylko tłem (bardzo ważnym) zmuszającym do przemyśleń… Również takich przemyśleń prywatnych, które wcale nie dotyczą bohaterów.

Święta to taki czas, który kojarzy nam się bardzo rodzinnie, chwile pełne ciepła i miłości… Nawet jeżeli się ze sobą droczymy to z uśmiechem na twarzy i nawet rodzeństwo, które jeszcze 15 minut temu walczyło zaciekle o jedną zabawkę, awanturowało się gdzieś w kącie, kiedy siada do stołu jest sobie bliskie.

Dla mnie Wigilia i w ogóle święta to czas magiczny, na który czekam cały rok i to jest taka atmosfera której nie da się w żaden sposób odtworzyć w innym momencie. Natomiast zdaję sobie sprawę z tego, że są ludzie, którzy w tym dniu nie mogą być razem, którzy pracują, bo ich zawód tego wymaga, są też tacy, którzy po prostu nie uznają świąt. Są dla nich zbędne, nie celebrują ich, udają, że to dzień jak każdy inny.

I taka jest jedna z bohaterek książki. Jedna, bo bohaterów jest wielu, ale zacznijmy od początku… Są dwie siostry, to kobiety już dojrzałe, czyli mają dorosłe dzieci, które mają już swoje dzieci, ale ich święta są zupełnie różne. Jedna z nich marzy by zebrać rodzinę przy wspólnym stole, druga natomiast informuje swoje córki, że chce spędzić Wigilię tylko z mężem, po swojemu, bez stania przy garach i skakania nad rodziną.

Jak daleko jest w stanie posunąć się matka by spędzić Wigilię ze swoją córką? Dodajmy, że córka nie złośliwie spędza ten wieczór w pracy… właśnie w wigilijną noc zginęła jej pięcioletnia córka. Od wypadku minęły 3 lata, a rodzice nadal żyją w zawieszeniu. Wigilia przestała istnieć, a w pracy oboje są potrzebni, żyją w jednym mieszkaniu, ale jak obcy ludzie.

Natomiast jej kuzynki, Klaudia i Kinga są jak ogień i woda. Jedna z nich to wieczna singielka, druga jest perfekcyjną matką, żoną i idealnym pracownikiem… ale czy na pewno? Co w sytuacji, gdy singielka zachodzi w ciążę z mężczyzną, który miał być na chwilę? A kiedy mąż perfekcyjnej żony okazuje się być mało perfekcyjny? Jak stworzyć idealną Wigilię, gdy życie okazuje się tak niesprawiedliwe?

Jak potoczą się losy tej rodziny i kto zasiądzie przy wigilijnym stole? Musicie przekonać się sięgając po książkę? Czy tej grudniowej nocy wydarzy się jakiś cud?

Możesz również polubić…

17 komentarzy

 1. W poszukiwaniu kreatywności pisze:

  Kolejna książka, którą muszę przeczytać!

 2. Fashion By Casie pisze:

  Kocham takie świąteczne historie, 😀❤️

 3. Malgorzatt_ pisze:

  Ta książka wydaje sie być super pomysłem na świąteczne wieczory!

 4. Natalia Jastrzębska pisze:

  Czytalam, i naprawdę polecam 😉

 5. Jaka miła dla oka okładka! Lubię taki klimat w okolicy świąt.

 6. Domyślam się, że cud wydarzy się i to nie jeden 🙂

 7. Beauty Dorczi pisze:

  Jestem ciekawa jak zakonczy się historia 🙂

 8. Sandra z ChrząstekSumienia pisze:

  Kojarzę tę autorkę. Ale okładka – obłędna!

 9. Joanna Majchrzak pisze:

  Idealna propozycja właśnie na ten świąteczny czas 🙂

 10. Zaintrygowała mnie ta historia. Lubię, gdy wszystko jest pogmatwane 🙂

 11. Okładka to istny rarytas dla każdego kto jest fanem świat i obecnej atmosfery!

 12. ewaletmego pisze:

  O jacie ale zagmatwane te historie 😄😂

 13. AgaRecenzuje pisze:

  Nie czytałam jeszcze książek w takim klimacie muszę w końcu się za jakąś zabrać w świątecznym klimacie 😘

 14. Agnieszka Bil-Jabłonska pisze:

  Nigdy nie przepadałam za książkami w klimacie świątecznym ale może ten tytuł to zmieni.

 15. Agnieszka Lesisz. pisze:

  Mi się bardzo podoba lekkość jej pisania 😊

 16. Ewa Rogala pisze:

  To będzie bardzo dobra historia…

 17. Właśnie z tą książką, chcę spędzić tegoroczne święta. 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.