Dlaczego nie chcecie mieć dziecka? – Anita Miller

dlaczego nie chcecie mieć dziecka

„Dlaczego nie chcecie mieć dziecka?” – już sam tytuł tej książki jest bardzo kontrowersyjny! I podejrzewam, że wiele osobom widzącym ten tytuł podnosi się ciśnienie. Bo nikt nie lubi, kiedy ktoś obcy ingeruje w nasze życie, jak zadaje takie pytania. A przede wszystkim nie zna całej historii!

Bo ile jest par, które chce mieć dzieci, a nie może? Starają się i nic. A społeczeństwo uznaje ich za wygodnickich. Bo dorobić się chcą, bo najpierw dom, pieniądze, samochód, kariera. Na dzieci nie ma czasu… Łatwo mówić… A przecież czasem chcemy tak bardzo! Tak bardzo i nie mamy na to wpływu! A nawet jeżeli ktoś nie chce mieć dzieci to jest tylko i wyłącznie jego sprawa.

W tej chwili jestem szczęśliwą (bo muszę tak mówić 😉 ) matką dwójki dzieci. Ale pamiętam, że trochę trwało zanim udało nam się pierwszy raz zajść w ciążę, bo pojawiły się pewne komplikacje. Przy drugim dziecku było dokładnie tak samo, tylko po prostu już wiedzieliśmy na czym polega problem. Na szczęście w naszym przypadku wystarczyły leki. Ale nie każdy ma tyle szczęścia! Nie mogłam więc przejść obojętnie obok książki o takim tytule. Z wielkim zainteresowaniem po nią sięgnęłam, także dzisiaj kilka słów na temat książki „Dlaczego nie chcecie mieć dziecka?” Anity Miller.

Jestem pod wrażeniem zdolności autorki, by tak trudny temat poruszyć z lekkością. Jej ogromne poczucie humoru pozwala nam poznać historię czerpiąc przyjemność z czytania. Mimo że książka pełna jest rozczarowań i trudności jakie spotykają na swojej drodze pary starające się o dziecko. Ale jeszcze więcej w książce nadziei. Ona chyba jest ogromnym motorem napędowym u wszystkich par. 

Anka i Jacek planują wspólną przyszłość, są szczęśliwi. Mają wszystko, brakuje im tylko małego człowieczka. I tu natrafiają na przeszkody. Myślę, że taka sytuacja jest dla każdego związku ogromną próbą. Wiecie, jeśli się uda szybko to jeszcze nie jest najgorzej… Ale co, jeśli starają się latami, efektu nie ma, są rozgoryczeni, szukają winnych… Dla mnie to sytuacja przerażająca. Ale tym bardziej cieszę się z tej książki. 

Inne książki wydawnictwa Novae Res recenzowane na Poligonie znajdziesz klikając <tutaj>, natomiast <tutaj> książkę „Dlaczego nie chcecie mieć dziecka?” można kupić.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.