Dusia i Psinek-Świnek. Nikt się nie boi – Justyna Bednarek

dusia i psinek świnek

Każdy z nas ma jakieś potwory pod łóżkiem. Każdy, bez względu na to, czy duży czy mały. Dusia i Psinek-Świnek ma. Ja też mam. Ale to dzieci mają spory problem by sobie z nimi poradzić. Niestety, nasze tłumaczenia czasami nie wystarczają. Potrzeba czegoś więcej… u nas tym więcej okazała się Dusia! Nasza Księgarnia kolejny raz stanęła na wysokości zadania.

Poznajemy Dusię, która jest małą dziewczynką słuchającą co wieczór opowiadanych bądź czytanych przez rodziców bajek. U niej w domu, tak jak u mnie, lepszy w czytaniu jest tata niż mama. Bardziej wczuwa się w swoją rolę, naśladuje dźwięki – stara się. Ale mama ma inne talenty i to jest od razu podkreślone!

Pewnego wieczoru Dusia prosi o straszną opowieść. Tata, z pewnymi oporami, opowiada o potworze spod łóżka. Jest on co prawda milutki i mięciutki, ale mimo wszystko wzbudza trochę strach Dusi. Przed nią bezsenna noc. Ale na szczęście potem opanowała strach. A my dowiadujemy się w jaki sposób.

dusia i psinek-świnek

Potwór jest bardzo ciekawie opisany, obrazowo, a dzięki rysunkom wygląda także sympatycznie. Jest oczywiście informacja o tym, co takiego robi w nocy, czyli wyjada słodkości zostawia odkręconą pastę do zębów, mierzy czapki i robi głupie miny.

Kolejnego dnia okazuje się, że w przedszkolu dzieci boją się różnych rzeczy: czerwonego jedzenia, kosmitów, spodni trzepocących na wietrze w ogródku, nowej pani. Ale nie tylko dzieci się boją! Potwór spod łóżka też boi się pewnych rzeczy. U niego ze strachu wydłuża się ogon! Ale wraz z nowymi przyjaciółmi udaje mu się strach opanować. Sukces odnoszą też przedszkolaki. Ale o tym musicie już sami przeczytać!

„Dusia i Psinek-świnek” to świetna książeczka dla dzieci, które się boją. Szczególnie tych potworów z szafy czy spod łóżka 😉
Myślę, że ta piękna, kolorowa, ślicznie wydana i cudownie ilustrowana książeczka pozwoli im sobie poradzić z tym problemem.

Inne książki Wydawnictwa Nasza Księgarnia recenzowane na Poligonie znajdziesz <tutaj>

A niżej linki do innych ciekawych książek tego wydawnictwa:

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. 16 września 2020

    […] Książkę „Gorsza siostra” możecie kupić na stronie Wydawnictwa.A na Poligonie miałam okazję recenzować tylko książki dla dzieci Justyny Bednarek:„Pan Stanisław odlatuje”„Dusia i Psinek-Świnek. Nikt się nie boi” […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.