Jak wygrać rozdanie na instagramie?

Na Instagramie coraz więcej pojawia się rozdań, ale też sporo jest chętnych na wygraną. I nie ma się co dziwić, kiedy można wygrać telefon, tablet, toaletkę pełną kosmetyków czy inne genialne prezenty. Sporo jest konkursów, ale chciałabym się skupić na tych, gdzie głównym kryterium jest aktywność.

Zasady

Konkursy na aktywność organizowane są zwykle przez większe grono instagramerów. Organizatorzy składają się na prezenty dla uczestników, wobec tego liczą na jakąś korzyść również dla siebie. Wy wygrywacie – oni chcą poprawić swoje zasięgi. Im większa Wasza aktywność tym lepsze ich zasięgi. Dzięki temu uznają, że ich wkład finansowy jakoś się „zwraca”.

Jak zostaje wybrany zwycięzca?

Aby być naprawdę skutecznym, czyli wygrać, trzeba dać się zauważyć wszystkim organizatorom. To trudne, bo zwykle jest ich wielu, nawet do 30 osób! To znaczy, że ponad połowa musi uznać, że to właśnie Ty jesteś najaktywniejszy. Każdy z organizatorów ma jeden głos. Wygrywa osoba, która dostanie ich najwięcej. Nie wystarczy więc być aktywnym u jednej osoby, ani nawet u trzech – to za mało.

Jak być aktywnym?

Przede wszystkim to działania w trakcie całego trwania konkursu, a nie tylko pierwszego lub jedynie ostatniego dnia. Aktywność to:

  • Zostawianie serduszek pod zdjęciami
  • Komentowanie (wklejanie ciągle tych samych komentarzy to kiepski pomysł, sama emotka to też zbyt mało. Tak naprawdę wartościowy komentarz to kilka słów i emotka)
  • Reakcje na instastory (nie tylko te szybkie, ale także wysyłanie wiadomości)
  • Udostępnianie zdjęć lub profili organizatorów na swoim instastory
  • Zapraszanie znajomych do udziału (zwykle nie jest konieczne, ale mile widziane)

Najskuteczniejsze jest robienie wszystkiego naraz u wszystkich organizatorów. Należy jednak pamiętać, że zbyt wiele działań w krótkim czasie może spowodować otrzymanie bana od Instagrama. A wtedy nici z rozdania, bo nie będzie można ani komentować ani lajkować zdjęć.

Niewątpliwie, żeby mieć szansę na zwycięstwo trzeba temu poświęcić sporo czasu i nieźle się naklikać. Ale czasami dla tych nagród warto! Bierzecie udział w takich rozdaniach? A może udało Wam się jakieś wygrać?

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.