Kociaki Łobuziaki – gra rodzinna

Ostatnio coraz więcej u nas gier. To aż niesamowite ile czasu potrafimy spędzić nad planszówkami albo kartami. Tak, karciane ostatnio wpadły nam w oko. Lubimy, gdy nie jest zbyt łatwo, a tak właśnie jest z Kociakami. Gra nie jest trudna, ale nieoczywista! Już sama plansza z nacięciami wzbudza zainteresowanie… no i sznurki. Dzieje się, oj dzieje!

Może nie jesteśmy fanami kotów, ale te z gry skradły nasze serca. Ale nic dziwnego, gra niby jest typową planszówką, a tak naprawdę jest inna niż wszystkie. Wyjątkowa!

Dla kogo Kociaki Łobuziaki?

Gra przeznaczona jest dla graczy powyżej 5 roku życia, ale myślę, że i czterolatek ogarnie 😉 Uczestników zabawy może być czterech – tyle planszy jest w zestawie. Każdy z graczy ma własną plansze i swój sznurek na szpulce. Tak, te szpulki z nawiniętym sznurkiem w odpowiednim kolorze to też atrakcja.

Jak grać w Kociaki Łobuziaki?

Zasady są całkiem proste, przy nacięciach, czyli ścianach pokoju są meble, znajdują się one też na żetonach i to właśnie żetony pokazują, jak przewlekać sznurek między meblami. Po drodze sznurek napotyka zabawki. Te zabawki znaleźć można również na żetonach i należy znaleźć ich jak najwięcej. Jedna gra to 12 rund.

Czego uczą Kociaki Łobuziaki?

Bo że uczą to jest pewne! To nie jest wymagająca gra, szczególnie dla starszych graczy, ale nie jest nudna, a to najważniejsze. Natomiast najmłodszych graczy uczy przewidywania, planowania, ale też ćwiczy zdolności manualne. Przewlekanie sznurka jest teoretycznie bardzo proste, ale jak zrobić to w taki sposób, żeby zdobyć jak najwięcej punktów? Z której strony mebla zacząć przewlekać sznurek? Jaki będzie kolejny ruch kociaka?

    

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Parzenie Kawy pisze:

    Wspaniałe pomysły kosztuja grosze. Bezcenni sa ludzie, ktorzy je urzeczywistniaja. Twoj blog jest tego wspaniałym przykładem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.