Kolorowe buty – Gra od Muduko – Zu&Berry

Kolorowe Buty - Katalog - Muduko

Gra „Kolorowe buty” jest stanowczo dla dzieci młodszych niż Szymon, ale już niedługo może uda nam się namówić Milę, żeby z nim grała… Więc oczywiście ta nowość musiała trafić na naszą półkę! Wspomnę od razu, że premiera będzie miała miejsce 10 lipca, a jest to gra idealna na wakacje. Dzięki niej dzieci uczą się kolorów, a gdy opanują je już w języku polskim, mogą uczyć się dalej tym razem w języku angielskim.

Gra jest przeznaczona dla dzieci powyżej trzeciego roku życia ,ale moim zdaniem spowodowane jest to małymi elementami, a nie trudnością. Gra zawiera żetony, które są wielkością powiedzmy paznokcia (dorosłego człowieka). Istnieje więc ryzyko, że dziecko je połknie. Natomiast jeżeli chodzi o wiedzę to wydaje mi się, że kolory rozpoznaje już dziecko młodsze niż trzylatek. Gra się bardzo szybko, myślę że 10 minut to jest maksymalny czas na rozgrywkę.

Jak grać w „Kolorowe buty”?

Gra polega na tym, że losuje się z woreczka żeton i układa na swojej planszy w odpowiednim miejscu. Jeżeli na naszej planszy nie ma takiego koloru lub już go mamy. Przekazujemy go kolejnemu graczowi i dla siebie losujemy kolejny. Ruch kończy się w momencie, kiedy położymy żeton na swojej planszy.
Jeżeli wylosowany żeton nie pasuje ani nam, ani przeciwnikowi to odkładamy go po prostu na bok.

„Kolorowe buty” w kilku wersjach

Gra ma dwie wersje i dodatkową wersję specjalną, czyli tak naprawdę można grać na 4 różne sposoby. Jest opcja ze zwierzakami, które mają kolorowe buty i dziecko sugeruje się barwami, ale są też wersje, gdzie kolory są zapisane i trzeba je przeczytać. Czyli można grę dostosować do wieku dziecka i zwiększać trudność.

Chodzi nam po głowie, żeby nagrać filmik i być może wrzucić do sieci. Jeśli tak się stanie pewnie edytuję ten tekst i dorzucę Wam nagranie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.