Trzynastka zawsze kojarzyła mi się ze szczęściem, a już piątek trzynastego wróżył niewątpliwie same dobre wydarzenia, dlatego kiedy wpadły mi w oko te książki nie wahałam się ani chwili!
„Pan Przypadek i trzynastka” Jacek Getner
To moje pierwsze spotkanie z tym autorem, ale na pewno nie ostatnie! Wpadłam po uszy, zauroczył mnie ten Przypadek, a jego historia wciągnęła mnie razem z butami! Już nawet nie wspomnę o jego przyjacielu, bo Młody Bóg Seksu zasługuje na swoją część historii (ale książek jeszcze sporo przede mną, więc może się już doczekał!). No ale już samo to, że tak o sobie mówi świadczy o tym, jak barwną jest postacią!
Książka składa się z trzech historii. Każda z nich dotyczy jakiejś trzynastki… no i Pana Przypadka, który naprawdę nie jest detektywem! A jednak los, jak to los, tak namieszał, że w końcu Jacek znalazł nowe zajęcie, a właściwie znalazła mu sąsiadka…
Wiecie, ukryć całkiem duże obrazy jest na pewno trudno, więc wydawałoby się, że odnaleźć je będzie nieco łatwiej. Niestety podkomisarz Łoś ma z tym problemy, a nietypowe poczucie humoru Jacka Przypadka działa mu na nerwy – nic więc dziwnego, że szczerze go nie lubi. Ale czy można to nazwać obsesją? Cóż…
Oczywiście Przypadek wpada na trop złodzieja… jedyny minus jest taki, że czytelnik nie ma szans by rozwiązać zagadkę, bo ślady są „naoczne”, a przecież czytając nie widzimy tego, co bohater. To właściwie jedyny minus jaki zauważyłam.
Jedna trzynastka za nami. Obrazy duże są to i znaleźć łatwiej, ale czy tak szybko znajdzie znaczki w dodatku w dużym domu, który właściciel zdemolował? Dla Przypadka nie ma rzeczy niemożliwych, choć oczywiście wszystkie zagadki rozwiązuje podkomisarz, nie miejmy żadnych wątpliwości! 😉
I ostatnia trzynastka w tym tomie. Spektakl „Trzynaste krzesło” cieszy się ogromną popularnością! Czy jednak autor na pewno jest autorem? Wątpliwości pojawiają się szybko, tylko jak to udowodnić…?
Książka naprawdę wciąga! Bohaterowie są barwni, ciekawi i naprawdę da się ich lubić!
Nie mogę się doczekać kolejnego tomu, choć… liczę na to, że okładka będzie trochę ciekawsza!
Wydawnictwo Poligraf
34/52
1 cm
Pierwsze spotkanie z autorem
Książka polskiego autora
Pożyczona z biblioteki
Książka z długiej serii
Pierwszy tom z serii
„Trzynaście powodów” Jay Asher
Jest to książka, która powinna trafić w ręce gimnazjalistów i licealistów, ale mimo wszystko byłam ciekawa jak potoczą się losy bohatera.
Pomysł na książkę wydaje mi się bardzo interesujący, jest to bowiem zapis nagrań z kaset oraz komentarze bohatera. Brzmi nudno? Niekoniecznie…
Clay dostaje pudełko zawierające kasety, gdy zaczyna ich słuchać okazuje się, że nagrała je jego koleżanka ze szkoły, która kilka tygodni wcześniej popełniła samobójstwo. Tak, to jej pożegnanie i równocześnie podsumowanie życia, jest 7 kaset, czyli 13 historii, po dwie na kasetę. I każda historia to jeden powód jej śmierci, każdy powód to jedna osoba.
Jeżeli dostałeś pudełko z kasetami, to znaczy, że jesteś jednym z 13 powodów!
Po przesłuchaniu pudełko wysyłasz do kolejnej osoby, a twoje spojrzenie na świat i na ludzi wokół zmienia się diametralnie!
To książka, która powinna dotrzeć do młodzieży by mieli szansę zastanowić się nad swoim zachowaniem, często jedno zdanie, słowo, jedno spojrzenie czy dotyk może wywrócić czyjeś życie do góry nogami. Albo je zakończyć!
To co robisz jest tylko żartem? Świetnie, pytanie tylko, czy obiekt tego żartu też ma się z czego śmiać… bo jak się poczujesz jeśli ta osoba pewnego dnia zginie, a inni dowiedzą się dlaczego?
Myślę, że warto przeczytać. I na pewno warto podsunąć nastolatkom…
Wydawnictwo Rebis
35/52
2,5 cm
Pierwsze spotkanie z autorem
Debiut
Pożyczona od znajomego
Książka przeznaczona dla
dzieci/młodzieży
2 komentarze