Lipcowe zapowiedzi

Zwykle w czasie wakacji premier jest mniej, albo są mniej interesujące. Tym razem jednak wybrałam dla siebie całkiem sporą ilość książek. Mam nadzieję, że lipiec będzie łaskawy i da mi czas na czytanie. Liczę na to, że i Ty znajdziesz tu coś dla siebie.

Trzy boginie – Nora Roberts

Nora Roberts - Trzy boginie

Podobno autorka napisała ponad 200 książek! To robi na mnie wrażenie… nawet nie będę próbowała tego nadrobić! Ale moja mama czytuje jej książki i zawsze mi poleca. Tym razem więc sięgnę po nią pierwsza!
Podoba mi się, że wszystko odbywa się na przestrzeni lat, część w 1915 roku, a część w 2002. No i mamy poszukiwania niezwykle cennych statuetek, a to wiąże się z tajemnicą, niebezpieczeństwem i podróżami. Jestem na tak!

Dom Straussów – Adrian Bednarek

Adrian Bednarek - Dom Straussów

Kiedy widzę porównanie do jakiegoś filmu, serialu albo innej książki mam opory przed sięgnięciem po dany tytuł. Porównania zasadniczo są krzywdzące. No ale Adrian Bednarek? Muszę sprawdzić!
Kusi właściwie wszystko: tajemniczy tytuł, świetna okładka, intrygujący opis… Zapowiadają się interesujące wakacje!

Zakazany owoc – K.A. Figaro

K.A. Figaro - Zakazany owoc

O wypadkach czytać nie lubię, ale wpływowi rodzice, ślub wbrew ich woli – to już brzmi ciekawiej. Niemniej opis wydawniczy wskazuje na to, że będzie tajemniczo, a to lubię. No i znam kilka książek autorki, więc mam pewność, że to będzie dobra lektura na upalne dni spędzone w hamaku.
I ten dopisek na okładce: Co robisz, gdy grzech puka do drzwi? Uciekasz czy otwierasz?

Labirynt – Piotr Borlik

Okładka książki Labirynt Piotr Borlik

Na tę książkę czekam głównie dlatego, że opisuje Gdańsk – miasto, które w moim życiu było bardzo ważne przez pewien czas. Ciekawa jestem, czy poznam miejsca opisane w książce. Sam motyw labiryntu jest niezwykle intrygujący.

A dodatkowo znam inne książki autora i wiem, że to będzie sama przyjemność dać się porwać tej fabule.

Większy kawałek nieba – Krystyna Mirek

Okładka książki Większy kawałek nieba Krystyna Mirek

Kiedy zaczynałam przygodę z blogowaniem czytałam nałogowo książki Krystyny Mirek. Potem miałam przerwę, bo wybierałam debiuty, ale teraz wracam. Szczególnie, że tę książkę wznowiono na specjalne życzenie czytelników. Muszę więc przekonać się, czym tak bardzo urzekła innych.

Premiera w połowie miesiąca, więc już odliczam dni!

Kanibal – Paulina Zalecka

Paulina Zalecka - Kanibal

To będzie moje pierwsze spotkanie z autorką i już chociażby z tego powodu nie mogę się doczekać. Wygląda na to, że bohaterka będzie miała trudne zadanie do wykonania i od niego będzie zależało bardzo wiele. Natomiast to zadanie to nikt inny jak bohater, który nie ma ochoty z nikim współpracować, dobrze mu w swojej samotni.
Jestem ciekawa, jak autorce uda się to wszystko opisać.

Idealne morderstwo – Charlie Donlea

Charlie Donlea - Idealne morderstwo

Tajemnice, tajemnice, tajemnice. Czego chcieć więcej? Ja nie potrzebuję niczego! Mam ochotę tylko na odrobinę ciszy i zapas kawy by dać się porwać tej historii. Przeszłość puka do drzwi? Tym lepiej!
Nie mogę się doczekać chwili, kiedy książka wpadnie w moje ręce!

Kancelaria – Gabriela Gargaś

Okładka książki Kancelaria Gabriela Gargaś

Ostatnio po latach wróciłam do twórczości Gabrieli Gargaś i kolejnej premiery nie mogłam sobie odmówić.
Zapowiada się ciekawa, zabawna historia, zresztą tak bywa często gdy szalone przyjaciółki wkraczają do akcji. Premiera pod koniec miesiąca, ale nie mogę się już doczekać, aż wpadnie w moje ręce!

Ogród z widokiem – Anna Szczęsna

Anna Szczęsna - Ogród z widokiem

Książki Anny Szczęsnej bardzo lubię, są pełne emocji, bohaterów, którzy stają się naszymi przyjaciółmi. Obyczajówki to jest to czego potrzebuję na spokojne wakacyjne popołudnie. Według opisu bohaterów jest sporo, pewnie nawiążą się przyjaźnie, może nawet coś więcej, ale pewnie i wrogów nie zabraknie. Samo życie.

Trzy boginie – Nora Roberts

Okładka książki Trzy boginie Nora Roberts

Książki tej autorki nałogowo czyta moja mama. Muszę więc przekonać się, o co tyle hałasu. Szczególnie, że to już kolejne wydanie tej książki.
Na pewno podoba mi się pomysł przedstawienia historii z dwóch perspektyw czasowych. Jakoś ten zabieg do mnie bardzo przemawia. A do tego poszukiwanie statuetek będzie wymagało zwiedzenia wielu ciekawych miast – to też mnie kusi!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.