Opowiadam legendy – Trefl Kraków

Kolejna prosta gra, która zajmie dziecko na dłuższy czas. Czasami trzeba maluchowi pomóc, wysłuchać, ale w wersji dla starszych dzieci można wypróbować zasad alternatywnych. My w ogóle jesteśmy zwolennikami alternatywnych wersji wszelkich zabaw, uwielbiamy własne zasady!

Gra jest teoretycznie przeznaczona dla dzieci powyżej 5 roku życia, natomiast moim zdaniem wygadany trzylatek miałby z niej radochę. Wiadomo, że czasem tylko wykorzystuje się karty z zestawu do własnych celów, ale to też interesujące.

Z czego składa się gra „Opowiadam legendy”? z 20 kart, po 5 sztuk na każdą legendę. Karty należy ułożyć w odpowiedniej kolejności. Karty poszczególnych legend mają inny kolor tła oraz znaczek w prawym górnym rogu.
Dodatkowo w opakowaniu znajdziemy 4 karty, które w punktach przedstawiają legendę. Dzięki temu można dziecko naprowadzić na właściwą kolejność albo po prostu opowiedzieć legendę.

Jakie legendy znajdziemy w środku?

  • Bazyliszek
  • Smok Wawelski
  • Pierścień św. Kingi
  • Lech, Czech i Rus

Naprawdę świetnie się bawiliśmy z legendami. Ale z czasem zaczęliśmy mieszać je i tworzyć własne historie. Czasami mieszamy karty, losujemy jakieś przypadkowe i opowiadamy sobie niestworzone rzeczy! Niewątpliwie gra pozwala rozwinąć wyobraźnię, poszerzyć zasób słów i świetnie się przy tym bawić. Polecam! Ale nie czekajcie do piątego roku życia 🙂

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.