Gdzie najtaniej wysłać paczkę?

nadawanie paczki
nadawanie paczki

Nie wiem jak Wy, ale ja od ponad roku staram się unikać tłumów – dla własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa innych. Mam małe dzieci, przez jakiś czas mieszkałam ze starszą schorowaną osobą i to był dla mnie priorytet. Ale nie zawsze mamy możliwość zamknięcia się w domu i nie wychodzenia. Szczególnie, kiedy po kilku miesiącach zamknięcia w czterech ścianach zaczynamy się w nim dusić – dla mnie to był impuls do tworzenia swojego domu od nowa. Zarówno sprzedaż i wysyłkę niepotrzebnych rzeczy, jak i zakup nowych – wymarzonych ułatwia mi Furgonetka.

Dziesięć lat temu byliśmy na zupełnie innym etapie, mieliśmy inne oczekiwania, marzenia, a przede wszystkim byliśmy tylko we dwoje. Dziś mamy syna i córkę, nie dość że sami obrośliśmy w rzeczy to wiadomo, że zabawki i ubrania maluchów mnożą się w jakiś magiczny sposób.
Zaplanowanie czystki trwało tylko chwilę, segregacja zabawek, ubrań, książek i sprzętu zajęła mi o wiele więcej czasu. Ale to był dobry czas, choć jestem pewna, że jeszcze wiele roboty przed nami.

Jak się pozbyć niepotrzebnych rzeczy?

Ale porządki to dopiero pierwszy krok, bo nie sztuka wyrzucić wszystko i przyczyniać się do zwiększenia ilości śmieci na świecie. Nie chciałam być tego częścią, więc korzystam z grup na FB, aplikacji sprzedażowych i ogłoszeniowych i szukam rzeczom nowych właścicieli. W ten sposób ćwiczę cierpliwość, ale też “karmię“ świnkę skarbonkę. Myślałam, że największym problemem będzie wysyłka tych przedmiotów, ale tutaj z pomocą przychodzi strona FURGONETKA.PL – szybko nadaję paczki, staram się to robić hurtowo, więc idzie jeszcze sprawniej, a do tego niedrogo. Sama rejestracja jest szybka i bezpłatna, a potem opcja wysyłania także odbywa się sprawnie i intuicyjnie (wiem, co mówię! bo jak nikomu zdarzają mi się wpadki!). Można oczywiście zamówić kuriera w dowolne miejsce by odebrał naszą przesyłkę, ale równie dobrze można skorzystać ze specjalnych punktów odbioru paczek.
Nie będę ukrywać, że największym dla mnie plusem jest łatwe sprawdzenie ile będzie kosztowała wysyłka konkretnej przesyłki. To znaczy dokładnie tyle, że wpisuję wymiar oraz wagę i od razu dostaję konkretne oferty od wielu firm kurierskich. Naprawdę wielu, bo do wyboru mamy: DHL, DPD, UPS, FEDEX, INPOST, GLS, POCZTA POLSKA, PACZKA W RUCHU.

Jaką firmę kurierską wybrać?

Najczęściej wybieram paczkomaty inPost – teraz są na każdym kroku, serio, nawet na moim zadupiu (wybaczcie to słowo, ale cóż – szczerość) stoi ogromny! Nie muszę stać w kolejkach, nie spotykam się z kurierami, nie muszę się pilnować godzin urzędowania. Ot, mąż o 5 rano wrzuca lub odbiera paczkę, albo o 23.00 gdy wraca z pracy. Tak naprawdę nawet na spacer z dziećmi mogę się wybrać, żeby nadać mniejszą paczkę i mieć pewność, że nie będę się tłoczyć w żadnym miejscu z maluchami.

Przyznam się od razu, że jestem dość pechową osobą, więc moje paczki kiedyś ginęły, docierały uszkodzone, a odkąd korzystam z Furgonetki nigdy nie miałam takiego problemu! Wysyłam, od razu dostaję powiadomienie (i ja i osoba kupująca), mogę śledzić przesyłkę i wszystko odbywa się bardzo sprawnie. W dodatku ich dział pomocy zawsze udziela wyczerpujących informacji. Dla mnie ta wygoda i bezpieczeństwo są bezcenne.

Możesz również polubić…

12 komentarzy

 1. Żaneta pisze:

  bardzo ciekawy post, zdarza mi się wysyłać paczki choć zdecydowanie częściej to ja kupuję i zamawiam

 2. fotografkaa pisze:

  Często korzystam z tej strony gdy wysyłam paczki 🙂

 3. Joanna pisze:

  Paczkomat to najlepsze co może być. Wygoda i szybkość.

 4. Lilianna pisze:

  Bardzo często korzystam z paczkomatu. Bardzo fajne i wygodne rozwiązanie.

 5. mam paczkomat blisko domu więc to z niego korzystam najchętniej

 6. Justyna pisze:

  Gdy mam zamiar wysłać paczkę zawsze zamawiam kuriera do domu.

 7. Sandra pisze:

  Teraz wysyłanie Paczek jest na topie. Dobrze, że dajesz takie rady

 8. Ooo to mój system, zawsze korzystam z furgonetki 😀 I wszystkim zdecydowanie polecam 🙂

 9. Zdecydowanie Furgonetka ma najlepszą ofertę w tym zakresie 🙂

 10. My również korzystamy z paczkomatów InPostu wysyłając pakiety uczestnikom naszych eventów online. Nie ma obecnie lepszej opcji na rynku 🙂

 11. Katsuumi pisze:

  Ja mam wlasnie do odebrania 3 paczki z paczkomatu – to wiele mówi o tym,jak najczęściej zamawiam 🙂

 12. Aga pisze:

  Ja też najczęściej wysyłam przez paczkomaty, blisko domu i wygodnie bo o każdej porze :€

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.