„Nie w moim typie” oraz „Trzy po trzy” – Mikołaj Milcke

nie w moim typie

Część trzecia przygód „Geja w wielkim mieście” pojawia się w dwóch tomach: „Nie w moim typie” i „Trzy po trzy”. Długo zastanawiałam się, czy pisać o nich razem, czy osobno… I, jak widzicie, nie będę ich rozdzielać. Jestem przekonana, że zgodzicie się z moją decyzją… Ale pamiętajcie, zaczynamy od poprzednich tomów!

„Gej w wielkim mieście” – moja recenzja
„Chyba strzelę focha” – moja recenzja

W pierwszej kolejności zapraszam Was do przeczytania moich recenzji, a potem oczywiście sięgnięcia po książki. Ich premiera zbliża się wielkimi krokami. Nie będzie chyba przesadą jeśli powiem, że Milcke w każdym kolejnym tomie jest coraz lepszy. Z jeszcze większą przyjemnością sięgam po następne książki. Tak, chcę więcej. Mam nadzieję, że autor ma w planach jakąś kolejną książkę.

Nie w moim typie

W kwestii związków – posucha. Chyba, że liczyć ten czterdziestoletni – z bankiem. Tak, gej ma własne mieszanie i w końcu jest u siebie. Jednak – jak to zwykle bywa – komplikują się inne sprawy. Tym razem rodzinne, o ile w ogóle mogą skomplikować się jeszcze bardziej. W dodatku wydaje się, że miłość omija geja szerokim łukiem. Czy to dlatego, że kolejny raz usłyszał: „Nie w moim typie” traci wiarę w miłość? A może jednak nie traci… W czyim typie okaże się być gej?

To smutny tom, a może raczej wzruszający? Sama nie wiem, na pewno łezka się w oku zakręciła. Jedyna osoba, która jest tak ważna dla geja – matka zaczyna chorować…

Trzy po trzy

Trzy po trzy

Czwarte spotkanie z gejem obfituje w zaskakujące zwroty akcji. Kandydatów na partnera jest kilku, ale na pierwszy plan wychodzą sprawy rodzinne. Śmierć matki była ogromnym ciosem, ale gdy odchodzi ojciec pojawia się ulga. Brzmi okrutnie, ale szczegóły tej sytuacji wiele wyjaśniają.
Nie pozostaje nic innego, jak poznać te szczegóły.

***

Milcke porusza tematy ciągle jeszcze trudne w naszym społeczeństwie. Jednak prosty i zabawny sposób pisania sprawia, że książkę (zarówno te, jak i poprzednie tomy) czyta się z ogromną przyjemnością. 
Skocz do księgarni i kup od razu wszystkie, podrzucę Ci linki:
Gej w wielkim mieście
Chyba strzelę focha
Nie w moim typie
Trzy po trzy

Książkę oczywiście polecam w ramach akcji czytelniczej #CZYtoMAJ, którą organizuję razem z Beatą z Opowiemci, a poczytać o nim i zgłosić się możecie <TUTAJ>

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.