Złączeni obowiązkiem – Cory Reilly

„Złączeni obowiązkiem” autorstwa Cory Reilly to pierwsza część serii, którą na polski rynek wprowadziło Wydawnictwo NieZwykłe. A ponieważ wydawnictwo jest naprawdę niezwykłe wiedziałam, że to będzie hit! Książka swoją premierę miała niedawno, a ja już nie mogę doczekać się kolejnych części!

Kiedy Aria ma 15 lat dowiaduje się, że w dniu swoich 18 urodzin weźmie ślub. Ślub z Lucą „Imadłem” Vitiellim. Małżeństwo to ma być przypieczętowaniem pokoju pomiędzy dwoma mafijnymi rodzinami – nowojorską a chicagowską. Te dwie frakcje postanowiły zawrzeć szyki przeciw coraz silniejszej rosyjskiej Braci i chińskiej Triadzie. Znakiem tego przymierza ma być ślub najpiękniejszej z najbardziej wpływowym. Aria i Luca stają na ślubnym kobiercu…

Bohaterowie

Aria jest trzymana w złotej klatce, przez ostatnie trzy lata oczekuje na najgorszy dzień jej życia – bo tak myśli o swoim ślubie i konieczności wyjazdu. W swoim cierpieniu jedynym oparciem jest dla niej rodzeństwo – siostry Gianna i Lilly oraz brat Fabio.
Luca Vitielli to mężczyzna, którego przyjęto w szeregi mafii, gdy miał 11 lat – wtedy zabił po raz pierwszy. Ma opinię zimnego i bezwzględnego zabójcy. Po śmierci ojca ma przejąć władzę i zostać capo dei capi czyli szefem wszystkich szefów. Aria wychowywana na posłuszną kobietę wydaje się być odpowiednią żoną dla niego. Jednak dziewczyna nie chce oddać mu cnoty – niestety wydaje się, że nie ma wyboru. W czasie nocy poślubnej mąż jednak ją zaskakuje… Może nie trafiła jednak na takiego potwora?

***

Książka opowiada nam historię tego zaaranżowanego małżeństwa, gdzie nie ma miejsca na sprzeciwy czy okazywanie uczuć. Jednak Luca zabiera Arię w podróż po krainie rozkoszy, a ta powoli mu ulega. Mimo wszystko na ich drodze staje mnóstwo przeciwności – od niepewności dziewczyny, przez zazdrosne byłe kochanki aż po rosyjską mafię.
Czy miłość w mafijnym świecie na rację bytu? Czy małżeństwo dla dobra rodzin na sens?

Z krwi zrodzony, w krwi zaprzysiężony. Wstępuję za życia, odejdę w chwili śmierci

– ta maksyma dotyczy życia w mafii i w małżeństwie.

Jesteście ciekawi losów temperamentnej Arii i zimnego Lucka?
Powiem Wam, że do książki podchodziłam z dystansem – no bo przecież mafia i miłość to dość popularny temat… Jednak nie spodziewałam się, że aż tak się wciągnę! Opowieść, którą snuje autorka wciąga nas od pierwszych chwil! Może to zasługa niepewnej, ale wojowniczej Arii, może przystojnego Lucka, a może krnąbrnej siostry Arii, która pojawia się co jakiś czas?

Powiem Wam, że czekam czy jakoś rozwinie się wątek ochroniarza Romera bo czuję, że może on być ciekawą postacią!
Teraz pojawia się najważniejsze pytanie – kiedy kolejny tom?!

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. 31 grudnia 2019

    […] in Blood Mafia Chronicles, czyli „Złączeni honorem”. O poprzedniej – „Złączeni obowiązkiem” przeczytacie klikając w tytuł. A co nowego serwuje nam autorka w […]

  2. 5 września 2020

    […] tomy:I. Złączeni obowiązkiemII. Złączeni honoremIII. Złączeni […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.