Nowości od Egmont

Kwarantanna już chyba wszystkim daje się we znaki! Szczególnie dzieciom i ich rodzicom… My powoli wariujemy, ale ciągle się nie poddajemy! Wymyślam coraz to nowsze aktywności, na szczęście moim wsparciem są książki. Między innymi te proponowane przez Wydawnictwo Egmont.

Mały ogrodnik

Mój syn jako jedyny w rodzinie pamięta o podlewaniu kwiatów. Pewnie nikogo nie zdziwi, że nie mam ich zbyt wiele w domu, bo po prostu szybko giną przez moje zapominalstwo. Ale chcę te zainteresowania pielęgnować w dzieciach, uznaliśmy więc, że posadzimy warzywa. Szymon zdecydował jakie rośliny znajdą się w ogródku, z pomocą dziadka je zasadził i zasiał i dba o nie. A w domu czyta o ogrodnictwie.

Jak zostać ogrodnikiem. Zeszyt z zadaniami i naklejkami – Ta książka ciągle nas czegoś uczy. Mamy w ogródku pomidory, paprykę, marchew, sałatę, rzodkiewkę i szczypiorek. Niedługo trafi się też mięta. Chcemy jeszcze słoneczniki, a może więcej ziół. Szymon sam czyta informacje i ten jego pęd do wiedzy bardzo mnie cieszy.
Mój pierwszy ogródek. Zeszyt z zadaniami i naklejkami –
to książka, po której spodziewałam się, że krok po kroku dowiemy się jak założyć własny ogródek. Myliłam się, bo to raczej przegląd roślin, zwierząt, które spotkamy w ogrodzie i dowiadujemy się co im zawdzięczamy. Bardzo ważna książka. I ma mnóstwo naklejek, które można wykorzystać do uzupełnienia zadań.
Odkrywcy przyrody. Zeszyt z zadaniami i naklejkami –
Dziecko nie tylko poznaje zwierzaki, ale tez uczy się je rysować, dowiaduje się o tym, gdzie żyją. Oprócz 250 naklejek w środku dziecko znajdzie też dyplom. No który maluch nie lubi dyplomów? Szymon ma całą kolekcję na półce nad stolikiem.
Dzień z przyrodą. 101 zadań inspirowanych naturą –
ustaliliśmy, że Szymon będzie robił jedno zadanie dziennie, czyli przez ponad 3 miesiące ma zajęcie! A w środku nie tylko czekają na niego kolorowanki, labirynty, zagadki, ale także szalone projekty! Czasem prosi o pomoc przy wycinaniu, gdy np. ma zrobić karuzelę ze zwierzakami nad łóżko. Bo oczywiście nie wypełnia zadań po kolei – to byłoby nudne. Polecam.

Pierwsze origami

Akademia Mądrego Dziecka to książeczki, które zazwyczaj trafiają w ręce Milki, ale tym razem są raczej dla starszego malucha. Mamy cztery książki z tej serii:
– żaba
– samolot
– kaczka
– statek
Każda z książeczek zawiera 4 strony, które można wykorzystać do złożenia origami. Na początku poznajemy historię, którą można przeczytać dziecku. Potem krok po kroku pokazane jest jak składać origami. Zawsze jedna z czterech kartek do wykorzystania ma narysowane linie, by na początku było jak najłatwiej. Zabawa jest genialna!

Monstrrrualna erudycja

Ta seria już u nas gości na półce, uzupełniliśmy więc kolekcję o kolejne tytuły: „Paskudne robale” oraz „Kipiący mózg”. Gdy mój maż zobaczył te tytuły popukał się w głowę i zapytał, czy to na pewno książki dla nas. A my czasem popołudniami lubimy sobie otworzyć książkę na chybił trafił i przeczytać jakąś ciekawostkę. Szymon potem zaskakuje dziadków i wujków swoja wiedzą. Zapamiętuje skubany naprawdę sporo, ale ja właściwie też mam niezłą pamięć do takich drobiazgów. Bardzo liczę na to, że w przyszłości mu się to przyda 🙂 na pewno!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.