Wrześniowe książki warte uwagi

Po sierpniowej przerwie wracam z zapowiedziami, szczególnie że po wakacjach pojawi się mnóstwo interesujących tytułów. To może być całkiem długa lista, więc proponuję od razu wypisać sobie te, które zamierzacie przeczytać! Oby wrzesień był łaskawy i pozwolił mi dopaść jak najwięcej z poniżej wymienionych książek.

Szept mroku – Kinga Litkowiec

Okładka książki Szept mroku Kinga Litkowiec

Trochę wstyd przyznać, ale to chyba pierwsza książka Kingi Litkowiec, jaka wpadła w moje ręce. Już ją mam i pewnie niedługo zabiorę się za czytanie.

Zapowiada się niezwykle mroczna historia, prześladowanie, zastraszanie… Mam nadzieję, że książka wywoła u mnie dreszcze. Bohaterka kończy liceum i to na razie jedyna rzecz, która mnie nieco przeraża, bo jak wiadomo jestem już stara 😀 i nie wszystko mogę zrozumieć jak należy

Kacper – Gabriela Gargaś

Okładka książki Kacper Gabriela Gargaś

mam to szczęście, że książka dotarła do mnie wcześnie, więc mogę już powiedzieć, że czyta się cudnie. Lubię książki Gabrieli Gargaś, ostatnio coraz częściej po nie sięgam i nie żałuję. Widzę jak zmienił się jej styl od czasu, gdy śledziłam jej początki pisarskie i to mnie niezwykle cieszy.
On z przeszłością, ona po przejściach, to może być całkiem przewidywalna historia, ale wcale niekoniecznie.
Myślę, że jeszcze przed premierą zaproszę Was na recenzję.

Wojna jest kobietą – Monika Fibic

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, książka i tekst „Monika Fibic WOJNA JESTkobietą Historie kobiet, które doÅ›wiadczyły okrucieństwa II wojny światowej”

Książa niezwykle interesująca dla mnie, bo lubię opowieści, wspomnienia. A jednocześnie trudna, bo wspomnienia o wojnie nie należą do najprzyjemniejszych, szczególnie jeśli podtytuł mówi o bestialstwie! Premiera wypada w połowie miesiąca, ale książka jest już u mnie, niemniej podejrzewam, że proces czytania będzie dość długi. To historie, które należy sobie dawkować.

Lucja Słotka. Kobieta, która kochała legwana – Marta Guzowska, Leszek Talko

Okładka książki Kobieta, która kochała legwana Marta Guzowska, Leszek Talko

1 września premierę miał trzeci odcinek tej książki. Odcinek książki, jak to brzmi (!) ale taka jest prawda., bo to serial literacki. Co miesiąc pojawia się jeden odcinek, a oczekiwanie na kolejną historię bywa prawdziwą torturą – tak wciągające są przygody Lucji.

Tym razem wpadamy w świat gwiazdy disco-polo. Niestety, Wieśka Orzeł zostaje otruta, zaginął także jej legwan i pudliczka. W śledztwie pomoże oczywiście Lucja. Tego nie można przegapić!

Która z książek wpadła Ci w oko?

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.